Mait Kraun • 20. aprill 2017 kell 11:27

Prantsusmaa aktsiaturg tõuseb

Euronexti börs Pariisis.  Foto: EPA

Prantsusmaa aktsiaturud on täna tõusnud vaatamata sellele, et üle-euroopalised indeksid kukuvad, vahendab MarketWatch.

Pariisis on CAC 40 indeks kallinenud täna 0,7 protsenti 5037 punktini. Stoxx Europe 600 indeks on samal ajal odavnenud aga 0,1 protsenti. Üle-euroopalist indeksit hoidis tagasi toorainesektori odavnemine.

Investorid vaagisid ka täna ilmunud börsifirmade kvartalitulemusi. Prantsusmaa reklaami- ja suhtekorraldusfirma Publicis teatas oodatust parematest kvartalitulemustest, mis viis aktsia ligi 3 protsenti kõrgemale. Prantsusmaa alkoholitootja Pernod Ricard, mille brändide hulka kuuluvad ka Absolut vodka ja Martelli konjak, on täna kallinenud aga 1,3 protsenti, sest müük kasvas prognoositust rohkem.

Tänane tõus tähendaks, et Prantsusmaa aktsiad kallinevad juba teist päeva järjest. Enne eilset langesid aktsiad aga viis päeva järjest.

Muretsemiseks on põhjust

Aktsiaid on survestanud eelkõige presidendivalimiste esimene voor, mis toimub juba pühapäeval. Hiljutised arvamusküsitlused näitavad, et nelja suurima kandidaadi vahel on rebimine tihe. Kardetakse, et järgmisesse vooru saavad kaks euroskeptikut – vasakpoolne Jean-Luc Melenchon ja rahvuslane Marine Le Pen.

„Neli kandidaati on 20 protsendi juures – muretsemiseks on põhjust küllaga,“ ütles investeerimisfirma ETX Capitali analüütik Neil Wilson. „Me valmistume ette selleks, et järgmisesse vooru saavad Le Pen ja Melenchon. See tekitaks euro ja Prantsusmaa võlakirjade suure hinnalanguse. Samuti kukuks pankade aktsiad.“

Teised Euroopa turud püsisid küllaltki stabiilsed. Saksamaa DAX on täna kallinenud alla 0,1 protsendi ning brittide FTSE 100 langenud 0,1 protsenti.

Hetkel kuum