Mait Kraun • 8. juuni 2017 kell 16:43

Singer: finantssüsteemis kohati rohkem võimendust kui 2008. aastal

New Yorgi börs  Foto: EPA

Miljardärist investor Paul Singer ütles, et „väärastunud“ rahapoliitika ja regulatsioonid on investorite jaoks riske suurendanud, vahendab Bloomberg.

„Ma olen väga mures selle üle, kus me praegu oleme,“ ütles Singer kolmapäeval toimunud Bloombergi konverentsil. „Meil on praegu globaalne finantssüsteem, mille võimendus on praktiliselt sama suur nagu 2008. aastal. Mõnedel juhtudel on võimendus isegi suurem. Ma ei arva, et finantssüsteem on tugevamas seisus.“

Aastaid kestnud madalate intressimäärade poliitika on vähendanud keskpankade efektiivsust raskematel aegadel majandust toetada, ütles Singer. „Mahasuruvad“ fiskaal- ja maksupoliitika ning regulatsioonid suurendanud sissetulekute ebavõrdsust ning võimaldanud populistlikel jõududel toetust koguda, lisas ta.

„Kindlustunne võib kaduda väga äkiliselt, mis põhjustaks mürgli nii võla- kui ka aktsiaturgudel, samuti finantsinstitutsioonides,“ nentis Singer, kes on asutanud riskifondi Elliott Management Corpi.

Singer, kes peab ennast poliitiliselt konservatiiviks, hääletas USA presidendivalimistel Donald Trumpi poolt. Vabariiklaste hulgas toetas ta kõige rohkem aga Marco Rubiot.

„Ma muutusin majanduskasvu võimaluste ning regulatsioonide ja maksureformi osas optimistlikumaks,“ ütles ta. „Me oleme veidi maksudest ja majanduspoliitikast ka Valges majas rääkinud.“

Hetkel kuum