Äripäev • 5. detsember 2017 kell 10:48

Eilse päevaga 2,2 miljardi võrra rikkamaks

Miljardär Amancio Ortega Hispaanias Inditexi tehast külastamas.  Foto: Reuters/Scanpix

Hispaania miljardär Amancio Ortega rikastus eilse päevaga 2,2 miljardi dollari võrra, kirjutab Delovõje Vedomosti Forbes Real Time andmetele tuginedes.

Inditexi suuromaniku ortega (kaubamärgid Zara, Oysho, Massimo Dutti) varandus ulatub tõusu järel 78,3 miljardi dollarini. Sellega asetub ta maailma rikaste edetabelis neljandale kohale, tema ees on Jeff Bezos 96,2, Bill Gates 90,2 ja Warren Buffett 85,4 miljardi dollariga. Euroopas on ta rikkuselt esimene, kirjutab Delovõje Vedomosti.

Ortega on ajuti olnud ka maailma rikkaim mees. Esimest korda kerkis ta selle edetabeli tippu 2015. aasta oktoobris, siis uuesti 2016. aasta septembris ja uuesti selle aasta augustis, siis isegi kahel korral.

Ärimehe varandus kasvab koos Inditexi aktsia hinnaga, millest on tema käes ligi 60 protsenti. Ainuüksi esmaspäevase päevaga kerkis aktsia hind 29,57 eurolt 30,58 eurole, mille põhjuseks on analüütikute positiivne ootus. Panga J P Morgan Chase & Co analüütikud tõstsid aktsia hinnasihi 38 eurole ja andsin soovituse „osta“.

Enne seda olid sarnaseid soovitusi andnud teistegi pankade analüütikud: Jefferies Group ja Royal Bank of Canada pakkusid aktsia hinnasihiks 37 eurot, Goldman Sachs Group 40,5 eurot ja Societe Generale koguni 46 eurot.

Novembri lõpus avaldas Barclays hinnangu, milles nimetas H&Mi asemel Inditexi parimaks kaubandusketis Euroopa keerukal turul. Analüütikud osutavad sellele, et turg hindab põhjendamatult nende kahe rõivaketi rahavoogu sarnaseks. Nende  analüüs näeb H&Mil tulevikku üsna süngena, kuna suurem osa rõivaketi kasvust tuli uute poodide lisandumisest. „Võttes arvesse poodide rentaablust ja selle ajaloolist liikumist, arvame, et turg hindab H&Mi rahakäibe kasvu üle ja Inditexi oma alla,“ võttis Barclays seisu kokku.

Inditexi teatel oli ettevõtte ärikasum selle aasta esimesel poolaastal 2,29 miljardit eurot, mis jääb alla analüütikute oodatud 2,34 miljardile eurole, aga on 9% suurem kui eelmisel aastal. Grupi müük kasvas aastaga 6%.

Hetkel kuum