Mait Kraun • 31. detsember 2017 kell 15:15

S&P 500 indeksi 10 parimat ja halvimat aktsiat

Kehvasti läks tänavu naftafirmadel.  Foto: Bloomberg

S&P 500 indeksis möödus 2017. aasta kõige edukamalt tehnoloogia- ja ehitusfirmadel. Energia-, jaemüügi- ja telekomifirmadel nii hästi ei läinud, vahendab MarketWatch.

Nüüdseks on 2017. aasta turgudel läbi saanud. Tuleb välja, et Standard & Poor’s 500 indeksi parima minekuga aktsia oli NRG Energy Inc. Viimasel kauplemispäeval ületas elektrifirma Align Technology tootlust. Align, mis toodab uuenduslikke hambaklambreid, püsis esikohal küllaltki pikka aega.

NRG aktsia sai kasu 43 protsendilisest tõusust, mis toimus ühel nädalal juulis. Nimelt teatas elektritootja, et taastuvatele energiaallikatele pööratakse edaspidi vähem tähelepanu, osad elektrijaamad müüakse maha ning ärifookus muutub teravamaks.

Align on aga pidevalt ületanud Wall Streeti analüütikute käibe- ja kasumiprognoose. Ettevõtet katab 13 analüütikut ning 12 neist soovitavad aktsiat osta.

Kõige kehvemini läks naftatootjal Baker Hughesil, mille aktsia kukkus aastaga lausa 51 protsenti.

Kui vaadata Dow Jonesi indeksi ettevõtteid, siis kõige paremini läks Boeingul. Lennukitootja jõudis S&P 500 indeksis viie parima tootlusega ettevõtte sekka. Sellele aitas suuresti kaasa juulis ilmunud „peaaegu perfektne“ kasumiraport. Kõige kehvemini läks Dow indeksis aga General Electricul, mille aktsia kukkus 45 protsenti. Ettevõte püüab muutusi läbi viia ja uut nägu otsida, aga seni pole see hästi õnnestunud.

2017. aasta parimad aktsiad:

 Ettevõte  2017. aasta tõus (%)  Sektor  NRG Energy Inc 132% Kommunaalfirmad Align Technology Inc  131%  Tervishoid  Vertex Pharmaceuticals Inc  103%  Tervishoid  Wynn Resorts Ltd  95%  Tarbekaubad  Boeing Co 89%  Tööstus  Micron Technology  88%  Tehnoloogia  D.R. Horton Inc  87%  Tarbekaubad  Paypal Holdings Inc  87%  Tehnoloogia  Nvidia Corp  81%  Tehnoloogia  Pulte Group Inc  81%  Tarbekaubad

 

Standard & Poor’s 500 indeks kallines 2017. aastal 19,4 protsenti ning kõige paremini läks tehnoloogiasektori aktsiatel. Sektor tõusis aastaga ligi 34 protsenti. Kehvemini läks telekomidel, mis odavnesid 13 protsenti. Kusjuures S&P 500 indeks kallines vähem kui Dow Jones või Nasdaq.

Väga hästi on läinud näiteks ravimifirmal Vertex Pharmaceuticals Inc. Juulis kallines aktsia ühe päevaga 20 protsenti, sest ettevõtte kvartalitulemused olid väga head.

Kiibitootjad said 10 parima ettevõtte seas paar kohta, eelkõige on neile hoo sisse lükanud andmekeskuste ehitamine, mis on seotud krüptovaluutade kaevandamisega. D.R Hortonil ja PulteGroupil on hästi läinud eelkõige tugeva ehitusturu ja tarbijate kindlustunde tõttu.

2017. aasta halvimad aktsiad:

 Ettevõte  2017. aasta langus (%)  Sektor  Baker Hughes 51% Energia Range Resources Corp 50%  Energia Under Armour Inc 50% Tarbekaubad Scana Corp  46% Kommunaalfirmad  Envision Healthcare Corp  45% Tervishoid  General Electric  45% Tööstus  Mattel Inc 44%  Tarbekaubad  Chesapeake Energy Corp 44%  Energia  Advance Auto Parts 41% Tarbekaubad  Signet Jewelers Ltd 40%  Tarbekaubad

 

10 halvima tootlusega aktsia nimekirja juhivad kaks energiafirmat – Range Resources Corp ja Baker Hughes. Kehvasti läks ka Chesapeake Energy Corpil. Märkimisväärne on aga see, et nimekirjas on mitmeid tarbekaupade müüjaid. Halvasti läks näiteks Under Armouril ja Mattelil.

Advance Auto Parts jõudis samuti kehvemata aktsiate hulka, vaatamata sellele, et ettevõte teatas novembris oodatust parematest kvartalitulemustest.

Hetkel kuum