Äripäev • 13. märts • 1 min
Jaga lugu:

Soome riik ostis sadade miljonite eest Nokiat

Nokia 8110 ehk "banana phone" Mobile World kongressil veebruaris Barcelonas.
Nokia 8110 ehk "banana phone" Mobile World kongressil veebruaris Barcelonas.  Foto: Reuters/Scanpix

Soome riigi investeerimisettevõte Solidium andis teada, et tema käes on Nokia aktsiaid ligikaudu 844 miljoni euro eest, kirjutas Kauppalehti.

Solidiumile kuulub 3,3 protsenti Nokiast, riigi investeerimisettevõte ostis aktsiad selle aasta alguses turult.

„Nokia moodustab ostu järel Solidiumi portfellist 11 protsenti, kokku on ettevõttel investeeringuid 8,4 miljardi euro eest,“ teatas Solidium.

„Loobumine Telia aktsiatest aasta alguseks tegi Nokiasse investeerimise võimalikuks, mis on suurepäran portfelli osa,“ ütles Solidiumi tegevjuht Antti Mäkinen pressiteate vahendusel.

Solidium müüs veebruari alguses 3,2 protsenti Teliast 5,1 miljardi Rootsi krooni ehk ligikaudu poole miljardi euro eest, lisas leht.

„Nokia kindel turupositsioon ja tehnoloogiline kompetents on ahvatlevad ja pakuvad hea võimaluse ettevõtte väärtuse kasvuks. Meie asi ongi kindlustada kodumaist omanikkonda selles Soomele nii tähtsas ettevõttes,“ lisas Mäkelä.

Soome uudisteportaal Yle märkis, et Nokia soomlaste käes olev osa jäi siiamaani alla 20 protsendi. Suurim soomlasest aktsionär oli aastavahetusel pensionifirma Varma, kelle käes oli ligi kaudu ühe protsendi ulatuses Nokia aktsiaid

Jaanuaris teatas Nokia, et ohus on 400 ettevõtte Soomes asuvat töökohta, kuna Soomes on töötajate koondamine lihtne, kirjutas Yle.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt