Lauri Teder • 28 juuni 2018

Börs: pangad pöörasid tõusule

New Yorgi börs  Foto: Scanpix / AFP

Nädala eelviimasel kauplemispäeval aitas tehnoloogiaaktsiate toibumine ja finantssektori ajaloolise kaotusteseeria lõppemine USA börsiindeksitel hooga tõusta, kuid kaubandussõja kartus püsis.

Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis 0,39%, 24 206 punktini. Nasdaq Composite kerkis 0,77%, jõudes 7502 punktini. S&P 500 kerkis samuti tublisti ning saavutas 0,58% kasvuga 2715 punkti taseme.

Neljapäevase tulemusega võis kahtlemata rahule jääda S&P 500 finantssektor (GSPF), mis kerkis 0,86% ning murdis sellega viimaks välja oma rekordilisest 13-päevasest langusest. Pangandusettevõtete kaotus oli suuresti tingitud USA Föderaalreservi 2- ja 10-aastaste võlakirjade vahelise intressikõvera tasandumisest, mis ohustab pankade pikaajaliste laenude marginaale. Seekordse tõusu tõid aga kaasa peagi ilmuvad stressitestide tulemused, mis mõõdavad Ühendriikide pankade ja laenuandjate võimet potentsiaalse kriisiga toime tulla.

Tehnoloogiasektoris kasutasid investorid võimalust, et soetada odavalt paljusid eelmistel päevadel valusalt kukkunud väärtpabereid. Taastusid näiteks kiibitootjad Intel (+1%), AMD (+2,27%), Nvidia (+2,18%) ja Micron (+1,68%). Nädala lõikes püsivad kõik neli aktsiat paraku siiski miinuses. Selle põhjuseks on nii analüütikute kehvad prognoosid kui Valge Maja plaan piirata välisinvesteeringuid USA tehnoloogiafirmadesse. Amazon (+2,47%) vaimustas aktsionäre neljapäeval taaskordse ostutehinguga: e-apteegi PillPack omandamisega. Uudis räsis paljude teiste apteegikettide ja ravimimüüjate väärtpabereid.

Hetkel kuum