Pille Ivask • 8. november 2018 kell 9:03
Tesla sai nõukogusse Elon Muski asemele uue esimehe.  Foto: Reuters/Scanpix

Tesla leidis Elon Muskile asendaja

Elektriautode tootja Tesla teatas eile, et ettevõtte asutaja ja juhi Elon Muski asemel saab firma nõukogu esimeheks Robyn Denholm.

Denholm on olnud Tesla nõukogu sõltumatu liige aastast 2014. Samuti on ta olnud ametis Austraalia suurima telekomiettevõtte Telstra finants- ja strateegiajuhina. Denholm lahkub Telstrast lõplikult pärast kuuekuulist ette teatamise perioodi.

Denholm ütles, et usub Teslasse ja selle missiooni ning ootab, et saaks anda oma panuse Tesla kasumisse viimisse.

Muski väljavahetamine nõukogu juhi kohalt ei tule üllatusena, sest vastavalt kokkuleppele Ameerika Ühendriikide börsi- ja väärtpaberikomisjoniga (SEC) just nii pidigi minema.

Mäletatavasti tekitas Musk investorites üksjagu segadust, kui ütles augusti alguses, et tahab Tesla börsilt ära viia. Mõni aeg hiljem teatas Musk siiski, et plaan jääb katki. Kuivõrd Tesla aktsia hakkas uudise peale kõikuma, asus SEC asja uurima. Oma otsuses leidis komisjon, et karistuseks peab Musk astuma kõrvale nõukogu esimehe kohalt, samas võib ta jätkata Tesla tegevjuhina. Samuti määrati nii Muskile kui ka Teslale mõlemale 20 miljoni dollari suurune trahv.

Varasemalt on räägitud, et nõukogu esimehe kohale asub hoopis Eesti päritolu James Murdoch, kes on meediamogul Rupert Murdochi poeg. James Murdochi ema on aga Anna Maria Mann, kes on Šotimaal sündinud Eesti päritolu kirjanik. Mann, kelle sünninimi on Anna Maria Torv, on Eestis sündinud merekaupmehe Jacob Tõrva ja šotlanna Sylvia Braida tütar.

Hetkel kuum