Mait Kraun • 16. november 2018 kell 18:57
Volkswagen hakkab massiliselt elektriautosid tootma.  Foto: EPA

Volkswagen investeerib uutesse valdkondadesse 44 miljardit eurot

Volkswagen teatas, et plaanib uute tehaste, elektriautode, isesõitvate autode ja mobiilsusteenustele kulutada 44 miljardit eurot, vahendab CNBC.

Kogu seda raha hakatakse kulutama 2019. aastal ning 2023. aastaks on investeeringud eeldatavasti tehtud. See moodustab ligi kolmandiku ettevõtte kogukuludest.

„Volkswageni üks eesmärkidest on innovatsiooni kiirendada. Me keskendume mobiilsuse uutele trendidele ja rakendame süstemaatiliselt oma strateegiat,“ ütles Volkswageni tegevjuht Herbert Diess.

Diess lisas, et ta tahab Volkswagenist teha kõige kasumlikuma elektriautode tootja maailmas. Sellele peaks kaasa aitama ettevõtte suurus ning rahvusvaheline haare. Eelkõige hakatakse tähelepanu pöörama produktiivsusele ning elektriautodele ülemineku strateegias keskendutakse eelkõige Saksamaale. Traditsioonilisi mootoreid hakatakse peamiselt tootma Ida-Euroopa tehastes.

Saksamaal tehakse elektriautode tootmiseks ümber nii Emdeni kui ka Hanoveri tehas. Volkswagen Passateid hakatakse nüüd ehitama hoopis Tšehhis. Škoda ja Seati brändide jaoks ehitatakse Ida-Euroopasse täiestu uus tehas.

Hetkel kuum