Rait Kondor • 23. november 2018 kell 21:08

Nafta hind langes reedel aasta madalaimale tasemele

BP Clair Ridge'i naftaväli Põhjameres 2018. aasta märtsis.   Foto: Scanpix / AFP / BP / STUART CONWAY

Nafta hind langes reedel ligikaudu 8%, kui turuosalised kardavad nõudluse vähenemisest tekkivat nafta ülejääki. Seitse nädalat kestnud hinnalangus on viinud nafta hinna rohkem kui aastatagusele tasemele ning seda hoolimata olukorrast, kus suurtootjad plaanivad toodangut kärpida, vahendab Reuters.

USA Lääne-Texase naftasegu langes reede õhtuks 7,8% 50,39 dollarile barrelist ning Brenti naftasegu langes 6,1% 58,80 dollarile barrelist.

Nafta pakkumine, mida juhivad USA tootjad, kasvab kiiremini kui nõudlus ning laovarude kuhjumise vältimiseks on oodata, et Naftat Eksportivate Riikide Organisatsioon ehk OPEC otsustab oma 6. detsembri koosolekul tootmismahte kärpida.

Siiani on sellest veel vähe olnud, et turuosalised juba eeldavad, et OPEC-i tootmismahtude kärbe tuleb. Hinnad on novembris langenud 20% ning kui kuu lõpuks jääks sama seis, siis see märgiks suurimat ühekuulist hinnalangust alates 2014. aasta lõpust.

„Turg on praegu hindadesse sisse arvestamas majanduse aeglustumist – turuosalised arvavad, et Hiina kaubandusläbirääkimised ei õnnestu,“ ütles Reutersile Chicagos asuva Price Futures Groupi analüütik Phil Flynn, viidates peatsetele läbirääkimistele USA president Trumpi ja Hiina president Xi vahel G20 kohtumisel Argentiinas.

„Turg ei usu, et OPEC suudaks piisavalt kiiresti reageerida, et oodatavat nõudluse languse mõju tasandada,“ lisas Flynn.

Hetkel kuum