Mait Kraun • 13. detsember 2018 kell 20:30
Euro on täna odavnenud.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees  Foto: Arvo Meeks

Euro odavneb koos kullaga

Kulla hind langes neljapäeval ligi nädala madalaima tasemeni, sest dollar tõusis ning aktsiaturud on taastumas. Pallaadium tõusis aga uue rekordini, vahendab Reuters.

Kula hind langes täna 0,3 protsenti, 1242 dollarini untsist. Dollar kallines peaaegu kõigi suuremate valuutade suhtes, millele aitas kaasa euro nõrgenemine. Nimelt vähendas Euroopa Keskpank järgmise aasta majanduskasvu ja inflatsiooni prognoose. Ühtlasi nentis keskpank, et riskid on pigem kasvanud.

“Tundub, et EKP president Mario Draghi oli oodatust leebem, mille tõttu hakkas euro odavnema ja dollar tugevnema. See survestab omakorda kulla hinda,” ütles investeerimisfirma RJO Futuresi strateeg Phil Streible.

Kullale on negatiivselt mõjunud ka globaalne aktsiaturgude taastumine, millele on omakorda kaasa aidanud USA ja Hiina kaubandussuhete paranemine.

“Kuna aktsiad on sellel nädalal taastunud, siis on kuld soosingust välja langenud. Turvaliste investeeringute osakaalu vähendatakse,” ütles Forex.comi analüütik Fawad Razaqzada.

Teistest väärismetallidest odavnes pallaadium 0,7 protsenti, 1251 dollarini untsist. Päeva alguses jõudis pallaadium ka 1269 dollarini untsist, mis on kõigi aegade rekord.

Hetkel kuum