Äripäev • 21. detsember 2018 kell 16:05

Tallinna Vesi jätkab kohtus tariifivaidlust

Tallinna Vesi esitas kolmapäeval apellatsioonkaebuse Tallinna halduskohtu otsusele tariifivaidluse ja ettevõtte veeteenuse hindadega seotud haldusasjas, teatas börsifirma pärast reedest kauplemispäeva.

Tallinna Vesi jätkab võitlust konkurentsiametiga seoses tariifitulu hüvitamisega.  Foto: Andras Kralla

Apellatsioon on seotud haldusasjaga, milles kohus jättis rahuldamata ettevõtte kaebused konkurentsiameti vastu saamata jäänud tariifitulu hüvitamiseks ja ettevõtte veeteenuse hindade kooskõlastamise taotluste läbivaatamata jätmise vaidlustamiseks aastatel 2013–2017.

Konkurentsiamet pikendas tähtaega

Neljapäeval rahuldas konkurentsiamet Tallinna Vee taotluse pikendada tähtaega, et ettevõte saaks anda praeguses järelevalvemenetluses oma kommentaarid veeteenuse hindade kujunemise aluseks olevate hinnakomponentide kohta. Esialgset tähtaega ehk uue aasta 7. jaanuarit pikendati 30. jaanuarini.

Tallinna Vesi palus konkurentsiametilt tähtaja pikendamist, et ettevõttel oleks piisavalt aega konkurentsiameti seisukohtade põhjalikuks analüüsiks ja kaalutletud arvamuse kujundamiseks.

Konkurentsiameti järelevalvemenetlus on seotud 4. detsembriotsusega jätta Tallinna Vee veeteenuse hinnad Tallinnas ja Saue linnas kooskõlastamata. Praegu peab konkurentsiamet ettevõtte veeteenuse hindu Tallinnas ja Saue linnas ühisveevärgi ja -kanalisatsiooni seaduse nõuetele mittevastavaks.

Tallinna Vee aktsia hind langes reedel Tallinna börsil 0,21% ja lõpetas kauplemispäeva 9,6 eurol. Aasta algusest on Tallinna Vee aktsia kukkunud ligi 6%.

Hetkel kuum