Anu Lill • 22. jaanuar 2019 kell 11:13

Politsei: kuldsete viisadega probleemi pole

Eestis pole niinimetatud kuldsete viisadega probleemi, ütles politsei- ja piirivalveamet.

Räpane raha.  Foto: Andras Kralla

Financial Times kirjutas, et rikastele välismaalastele passide jagamisega peab ettevaatlikum olema ning tõi näiteks ka Danske panga rahapesujuhtumi Eestis. Samuti toodi esile Malta, Küprose ja Bulgaaria miljardite eurode väärtusega „kodakondsuse müügi” skeemid.

Politsei- ja piirivalveameti nõunik-ekspert Liis Valgu sõnul on Eestis alates 2017. aastast esitatud kaheksa taotlust suurinvestori elamisloa saamiseks, kellest seitse vastava loa sai ja üks menetlus lõpetati.

Tema sõnul ei saa seega Eesti kontekstis nimetada võimalust „kuldseks viisaks“. Nõuded sellisel alusel elamisloa saamiseks on kõrged ja tegemist ei ole lihtsasti väärkasutatava staatusega, nähtub ameti antud kommentaarist.

2017. aasta algusest loodi välismaalaste seaduses erisus elamisloa andmiseks suurinvestorile, kus on nõue, et välismaalane peab olema investeerinud vähemalt üks miljon eurot Eesti äriregistrisse kantud äriühingusse, mis investeerib peamiselt Eesti majandusse, või on investeerinud investeerimisfondi, mille investeerimispoliitika kohaselt investeeritakse fondi vahendeid peamiselt Eesti äriregistrisse kantud äriühingutesse.

Brüsseli võitlusest nn kuldsete viisade vastu loe siit.

Hetkel kuum