Anu Lill • 8. veebruar 2019 kell 11:06

Maailma rikkaim mees süüdistab kollast meediat ja Donald Trumpi tagakiusamises

Amazoni asutaja ja tegevjuht Jeff Bezos süüdistab kollast ajalehte National Enquirer ja selle kirjastajat enda kiusamises, kirjutab Bloomberg.

Jeff Bezose varade väärtus on hinnanguliselt 137 miljardit dollarit. Pildil miljardär oma naisega, kellega ehitati 25 viie aasta jooksul koos üles nii elu kui äri.  Foto: Reuters/Scanpix

Tabloid tõi avalikkuse ette Jeff Bezose suhte endise uudisteankru Lauren Sancheziga. Bezose sõnul ähvardab ajaleht tuua päevavalgele veelgi rohkem detaile ja fotosid.

National Enquirer kuulub meediafirmale American Media Inc (AMI). Bezose sõnul on tema salasuhte avalikustamisega seotud ka USA president Donald Trump, kuna AMI juht David Pecker on Trumpi hea sõber ning teeb kõik, mida Trump palub või nõuab. Selle tõestuseks olevat Bezose sõnul asjaolu, et National Enquirer avaldab sageli Trumpist ja tema sõpradest kiitvaid lugusid ning tema vaenlastest laimavaid kirjutisi.

Bezos on palganud uurijad et välja selgitada, kas tema salasuhte paljastamine oli poliitiliselt motiveeritud ja kuidas tema telefonist salasõnumid üldse kätte saadi.

Jeff Bezos ja ta abikaasa MacKenzie Bezos teatasid pärast skandaali lahvatamist jaanuari alguses kavatsusest lahutada oma 25 aastat kestnud abielu, mille jooksul nad ehitasid koos üles Amazoni äriimpeeriumi.

Amazoni kasum oli viimases kvartalis üle ootuste suur, ületades esimest korda 3 miljardit dollarit. Kasum aktsia kohta (EPS) tõusis 6,04 dollarini, aga käibe kasv on raugenud.

Hetkel kuum