Mait Kraun • 29. aprill 2019 kell 20:51

Alphabeti tulemused kukutasid järsult aktsiat

Google.  Foto: Reuters

Google’i emafirma Alphabeti aktsia odavnes pärast tulemuste teatamist ligi 7 protsenti, sest ettevõtte käibekasv oli oodatust aeglasem, vahendab CNBC.

Ettevõtte kasum aktisa kohta ulatus 11,9 dollarini, Refinitivi küsitletud analüütikud ootasid kasumiks 10,61 dollarit. Käive tõusis 36,34 miljardi dollarini, prognoosiks oli aga 37,33 miljardit dollarit.

Google’i käibekasv on aeglustumas – kui varasemates kvartalites ulatus käibekasv pidevalt 20 protsendini, siis nüüd kasvas see 17 protsenti. Aasta varem oli tõus 28 protsenti. Reklaamimüük suurenes 15 protsenti, mullu oli kasv 24 protsenti.

Investorite ootused olid ettevõtte osas küllaltki suured. Enne tulemuste teatamist oli Alphabeti aktsia tänavu tõusnud 24 protsenti.

Ettevõtte aktsia on järelturul odavnenud 6,7 protsenti, 1202 dollarini.

Alphabet pidi eelmisel kuul maksma ka Euroopa Komisjoni poolt määratud 1,7 miljardi dollari suuruse trahvi. Ettevõtet süüdistati interneti reklaamituru lämmatamises.

Viimastes kvartalites on ettevõte palju tähelepanu pööranud ka pilveteenuste ärile, millega püütakse Amazonile ja Microsoftile järele jõuda.

Hetkel kuum