Swedbanki ametisse nimetamise komisjon teeb ettepaneku nimetada panga nõukogu esimeheks Rootsi endise peaministri Göran Perssoni.
- Kui Swedbanki üldkoosolek annab heakskiidu, saab Rootsi kunagisest valitsusjuhist Göran Perssonist Swedbanki nõukogu esimees. Foto: Raul Mee
Persson oli Rootsi peaminister aastatel 1996–2006 ning kaks aastat enne valitsuse juhtimist ka rahandusminister.
Ta on varem juhtinud Rootsi metsandusettevõtte Sveaskogi nõukogu ning on praegu Rootsi kaevandusettevõtte LKAB ja Soome kommertspanga Ålandsbankeni nõukogu esimees.
Swedbanki ametisse nimetamise komisjoni juht Lennart Haglund ütles pressiteate vahendusel, et komisjon hakkas uusi nõukogu liikmeid otsima esimesel päeval pärast viimast üldkoosolekut. "Ametisse nimetamise komisjon jätkab nüüd Swedbanki nõukogu tugevdamist. Kui me saame esitada täieliku ettepaneku, palume nõukogul kutsuda kokku erakorralise üldkoosoleku," ütles Haglund.
Kui Persson valitakse erakorralisel üldkoosolekul Swedbanki nõukogu esimeheks, astub ta teistest senistest ametikohustustest kõrvale, et keskenduda täielikult Swedbankile, teatas pank.
Swedbanki ametisse nimetamise komisjoni liikmed on panga suuraktsionäride esindajad: Lennart Haglund (Föreningen Sparbanksintressenter), Jens Henriksson (Folksam), Ramsay Brufer (Alecta), Johan Sidenmark (AMF) ja Peter Karlström (Sparbanksstiftelserna).
Seotud lood
Börsilt on saabunud esimesed tähtsamad tulemused. Neljapäeval teatas oma esimese kvartali numbrid Swedbank ning stuudios kommenteeris neid panga Eesti tegevjuht Robert Kitt.
Eesti investorite uue lemmikaktsia Swedbanki tulemused olid oodatust paremad, kuid tunnistused rahapesuga seotud probleemidest tõukasid aktsia uuesti langusse.
Swedbank Grupp kasvatas esimeses kvartalis käivet ja kasumit. Ajutise tegevjuhi sõnul jääb kvartalit aga iseloomustama rahapesuskandaal.
Swedbank Eesti esimese kvartali kasum ulatus 48,7 miljoni euroni, mis kasvas võrreldes eelmise aasta sama ajaga 4% võrra, teatas pank.
Kestlikkusaruandlus puudutab üha rohkemaid ettevõtteid, sest lisaks suurusest tulenevale kohustusele tekib raporteerimise vajadus ka tarneahela kaudu.
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele