Ken Rohelaan • 29 aprill 2019

Rootsi endist peaministrit tahetakse Swedbanki nõukogu juhiks

Kui Swedbanki üldkoosolek annab heakskiidu, saab Rootsi kunagisest valitsusjuhist Göran Perssonist Swedbanki nõukogu esimees.  Foto: Raul Mee

Swedbanki ametisse nimetamise komisjon teeb ettepaneku nimetada panga nõukogu esimeheks Rootsi endise peaministri Göran Perssoni.

Persson oli Rootsi peaminister aastatel 1996–2006 ning kaks aastat enne valitsuse juhtimist ka rahandusminister.

Ta on varem juhtinud Rootsi metsandusettevõtte Sveaskogi nõukogu ning on praegu Rootsi kaevandusettevõtte LKAB ja Soome kommertspanga Ålandsbankeni nõukogu esimees.

Swedbanki ametisse nimetamise komisjoni juht Lennart Haglund ütles pressiteate vahendusel, et komisjon hakkas uusi nõukogu liikmeid otsima esimesel päeval pärast viimast üldkoosolekut. "Ametisse nimetamise komisjon jätkab nüüd Swedbanki nõukogu tugevdamist. Kui me saame esitada täieliku ettepaneku, palume nõukogul kutsuda kokku erakorralise üldkoosoleku," ütles Haglund.

Kui Persson valitakse erakorralisel üldkoosolekul Swedbanki nõukogu esimeheks, astub ta teistest senistest ametikohustustest kõrvale, et keskenduda täielikult Swedbankile, teatas pank.

Swedbanki ametisse nimetamise komisjoni liikmed on panga suuraktsionäride esindajad: Lennart Haglund (Föreningen Sparbanksintressenter), Jens Henriksson (Folksam), Ramsay Brufer (Alecta), Johan Sidenmark (AMF) ja Peter Karlström (Sparbanksstiftelserna).

Hetkel kuum