Rait Kondor • 20. mai 2019 kell 18:11

Ford kärbib 10% valgekraede töökohtadest

Fordi tegevjuht Jim Hackett kohtumisel Fordi edasimüüjatega Las Vegases 2018. aasta oktoobris.  Foto: Ford Motor/REUTERS/Scanpix

Ford Motor teatas esmaspäeval, et kärbib 10% oma palgatöötajatest, kärpides augusti lõpuks ligikaudu 7000 töökohta. Tegemist on osaga suuremast restruktureerimisprogrammist, mis võimaldab Fordil säästa 600 miljonit dollarit aastas, vahendab Reuters.

Fordi tegevjuht Jim Hackett kirjutas töötjatele saadetud kirjas, et kärped sisaldavad endas nii vabatahtlike väljaoste kui ka koondamisi ning pressiesindaja lisas, et külmutatakse ka praeguseks täitmata töökohad. Kärped mõjutava ligikaudu 2300 USA töötajat.

„Et meie konkurentsitihedas tööstusharus edu saavutada ning positsioneerida Fordi, et võita kiirelt muutuvas tulevikus, peame vähendama bürokraatiat, andma suuremaid õigusi juhtidele, kiirendama otsuste tegemist, keskenduma kõige väärtuslikumale tööle ning kärpima kulusid,“ ütles Hackett e-kirja vahendusel.

Ford on restruktureerimas oma tegevusi üle maailma, et parandada kasumlikkust ning kiirendada tootearendust, tehes kärpeid või teatades kärbetest Euroopas, Lõuna-Ameerikas ning Venemaal.

Tänase teadaande järgi kõrvaldatakse ligikaudu 20% kõrgema taseme juhtidest. Enne oma tegevuste uuendamist oli Fordil kuni 14 organisatsiooni juhtimise taset, kuid see kärbitakse aasta lõpuks Hacketti sõnul üheksale.

Hetkel kuum