investor Toomas • 26. august 2020 kell 3:00
Investor Toomas
Ainult tellijale

Ühisrahastusportaalid on sunnitud end müüma võileivahinna eest

Kriisi mõjud ühisrahastuses hakkavad hiilivalt ilmnema: laenu küll tahetakse, aga krediidikõlblikke inimesi pole. Investorid ka uut raha peale ei too.  Foto: Zumapress /Scanpix

Mitmele ühisrahastusportaalile on koroonakriis liiga teinud ning portaalid vahetasid omanikku sisuliselt olematu raha eest.

Koroonakriisi tegelikult mõjud on jätkuvalt teadmata, sest viirus pole veel kusagile kadunud. Kas ja kui kaua veel selles uues reaalsuses elama peame, seda ei tea keegi. Küll aga on juba näha kapituleerumist ning esimesena viskasid püssi põõsasse Suurbritannia portaali Ratesetteri omanikud, müües platvormi maha Metro Bankile 2,5–12,5 miljoni naela eest. Täpne summa sõltub järgmise kolme aasta tulemustest. Võrdluseks, 2018. aastal hinnati portaali väärtuseks 261 miljonit naela ehk kõige paremal juhul makstakse ettevõtte eest vaid 5% selle tipuga võrreldes.

Kui oled juba tellija, siis logi sisse!
    Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
    Hetkel kuum