Mäletan, et kirjutasin Taani Vestasest, kui Donald Trumpist sai USA president. Maailma suurima tuulikutootja aktsia hind oli siis börsil suures languses. Neli aastat hiljem on dünaamika teine.
Reedel lõpetas Vestase aktsia kauplemispäeva rekordilisel 1242 Taani krooni tasemel. Aasta algusest on aktsia hind tõusnud 85%. Ravimitootja Novo Nordiski ja Taani teise energiahiiu, maailma suurima meretuuleparkide arendajaga Ørstedi järel on Vestas tõusnud Taani suurimate börsiettevõtete sekka.
Äripäeva raadiosaade keskendub Ida-Virumaa majandusarengule, piirkonna potentsiaalile ja ettevõtluse edulugudele. Fookuses on Sihtasutus Ida-Viru Investeeringute Agentuur (IVIA) ja selle roll uute töökohtade loomisel ning tööstusparkide arendamisel, mis on piirkonda toonud märkimisväärseid investeeringuid.