Kuld on tõusnud 12%. Kas on põhjust müüa?

Viimati teenisin kullaga hea kasumi, aga mõned päevad hiljem märkasin, et kasum oleks võinud olla kümme korda suurem!

Foto: Trader Alex

Tagantjärele tarkus! Tegelikult tuleb kasumiga alati rahule jääda. Nüüd on kulla hind kerkinud väga kõrgele ja otsustasin minna lühikeseks ning müüsin kulda. Minu tehingu suurus on kõigest 0,1 lotti. Kahjumi piiramise korralduse (stop-loss) seadsin veidi kõrgemale kui kulla viimane tipp 1441,10. Preagu olen positsiooniga juba kasumis. Miks otsustasin minna kullaga lühikeseks?

Siit lingilt saate juurdepääsu kaupleja Alexi MetaTrader5 kauplemiskontole, kus on näha tehingute ajalugu ja avatud positsioonid.

Neli põhjust kulda müüa

Esiteks kaubandussõda. Usun, et sanktsioonide ja tollimaksude arutelud on praeguseks läbi. See tähendab, et müra selle ümber on lõppenud ja investorite hirmud vaibunud. Teiseks põhjuseks arvan, et sanktsioonid ja otsused Iraani suhtes on nüüd tehtud. Juhul kui nüüd uut rünnakut naftatankeritele ei tule, siis kulla hind kasvamist ei jätka. Kolmas põhjus on praegune väga kiire hinnatõus. Pole mina varem näinud, et kulla hind on ühe kuuga kasvanud 12%. Pole just kõige targem mõte võtta positsiooni trendi vastu, aga seekord teen erandi.

Neljandaks põhjuseks pean võimalikku intressimäärade langetamist, millele vihjas ka Powell viimasel FEDi istungil. Turud eeldavad, et intressimäärasid langetatakse, aga pole veel selge, millal ja kui palju. Intressimäärade langetamine sisendas turgudele teatud ebakindlust ning kulla hind tõusis ja dollari väärtus langes. Ma usun, et see ebakindlus on nüüd möödas.

Edu turgudel!

Kaupleja Alex

Hetkel kuum