Äripäev • 19. november 2018 kell 10:30
Valitsuse kriis. Peaminister Jüri Ratas kutsus Sotsiaaldemokraatide juhi Jevgeni Ossinovski ja Isamaa juhi Helir- Valdor Seederi olukorda arutama.   Foto: Liis Treimann

Kes on valitsuskriisi suurim võitja?

EKRE on teinud opositsioonis väga efektiivset tööd ning on valitsuskriisi suurim võitja, leidis politoloog Tõnis Saarts Äripäeva hommikuprogrammis.

Eesti 200 värsket 8 protsendist toetusprotsenti kommenteerides leidis Saarts, et kui toetus peaks veelgi tõusma, läheb raskeks Reformierakonnal. „Kui ta (Eesti 200 toetusprotsent – toim) hakkab veel tõusma, siis on täiesti selge, et Reformierakond nende valimiste võitja ei ole, sest Reformierakonnalt võtab Eesti 200 täiesti kindlasti hääli ja Sotsiaaldemokraadid peavad oma tulemuses pettuma. Ja muidugi ka Isamaa püsima jäämine on suurema küsimärgi all sellisel juhul,“ rääkis Saarts.

Veel kuuleb Hommikuprogrammist, mis saab Jüri Ratase juhitavast valitsusest ja kuidas mõjutavad pinged järgmisi poliitilisi otsuseid ning valimisi.

Teeme ka kokkuvõtte laupäeval Kultuurikatlasse täismaja ehk pool tuhat inimest meelitanud investeerimiskonverentsist Tark Raha 2018. Kas investeerimismaailma spetsialistide arvates hingab uus kriis meile juba kuklasse, sellest räägib konverentsi väisanud Äripäeva börsitoimetaja Indrek Mäe.

Stuudiosse tuleb ka advokaadibüroo Triniti advokaat Maarja Pild, kes räägib ajakirjanike kohtusse kaebamisest ja sellest, millist mõju võib see avaldada sõnavabadusele.

Hommikuprogrammi juhivad Birjo Must ja Kaspar Allik.

Hetkel kuum