Juhan Lang • 1. november 2019 kell 9:56

Õppetunnid legendaarselt börsigurult

Investor Jaak Roosaare, investor Toomas ajairjanik Juhan Langi isikus seekord ning börsiguru Seppo Saario.   Foto: Liis Treimann

Sel nädalal käis tuntud investor ja investeerimisraamatute autor Jaak Roosaare koos Äripäeva loodud investor Toomasega külas Soome legendaarsel börsigurul Seppo Saariol.

Rääkisime reedeses hommikuprogrammis Jaak Roosaarega, milliseid huvitavaid börsivihjeid ta enam kui 60 aastat börsidel tegutsenud vanameistrilt kuulis. Veel võtame luubi alla tulemuste hooaja ning pensionireformi uued arengud.

Kuula intervjuud siit:

Samuti rääkisime hommikuprogrammis naistest rahamaailmas: nimelt tähistab sel nädalal viiendat sünnipäeva Naisinvestorite Klubi.

Viie aasta eest tagasihoidlikult alustanud väikesest kogukonnast on saanud tuhandeid ettevõtlikke naisi koondav liikumine. Klubi eduloost ja enda investeeringutest räägib klubi eestvedaja ja investor Kristi Saare.

Kuula intervjuud siit:

Meediaettevõtte Ekspress Grupi müügitulu kerkis kolmandas kvartalis võrreldes mullusega 8% 16,8 miljoni euroni ning puhaskasumit teeniti 20 tuhat eurot.

Ekspress Grupi värskeid kvartalitulemusi kommenteeris börsifirma juht Mari-Liis Rüütsalu. Samuti kõnelesime laiemalt, millist mõju võiks avaldada internetihiidude maksustamine ning miks see peaks olema vajalik.

Kuula intervjuud siit:

Harju Elekter lõpetas eduka kvartali: kontserni käive kerkis kolmandas kvartalis võrreldes mullusega 44%. Ettevõtte näitajad on Harju Elektri juhatuse sõnul ootuspärased ning turuosa kasvatamine Põhjamaades on näidanud positiivset tulemust.

Ettevõtte tulemusi lahkame Harju Elektri juhi Andres Allikmäega, kellega räägime muu hulgas sellest, kuidas neil Põhjamaades läinud on ning milline on tulevikuperspektiiv.

Kuula intervjuud siit:

Hetkel kuum