Lääs on jätkuvalt Ukraina selja taga, ent juhtivate tööstusriikide tegevuses puudub loogika, ütles "Äripäeva arvamusliidri" saates riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.
- USA kaitseminister Lloyd Austin ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi reedel toimunud Ramsteini grupi kohtumisel. Foto: dpa/Scanpix
“Kas nad äkki murravad mingeid salajasi lubadusi?" küsis Mihkelson, viidates tõigale, et vajadusest hoolimata jõuavad USA ja Saksa relvad rindele liiga hilja ning siiani rakendatakse neile veidraid piiranguid.
"Kõlakad ja spekulatsioonid on ju, et enne täiemahulise sõja algust vaatasid Venemaa ja Ühendriigid teineteisele otsa ja ütlesid, mida nad sellest sõjast arvavad — mida võiks teha ja mida mitte.”
“Mul pole ühtegi fakti konkreetselt, aga väga palju sel teemal räägitakse, ja mida Ühendriigid teevad, ei tundu loogiline — nii pika aja jooksul kogu aeg venitada olulist relvastust Ukrainale anda.”
Mihkelson käis augustis Kiievis Ukraina iseseisvuspäeva tähistamas ja kohtus Kurski lähistel ka Ukraina sõduritega, kes tahavad rahvasaadiku sõnul kaht asja: kaugmaarelvi ja vabadust piiranguteta sõda pidada.
Septembri teises pooles algab New Yorgis kõrgetasemeline ÜRO peaassamblee, kuhu lendab kohale ka Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi.
“Zelenskõi number üks eesmärk on veenda oma peamisi liitlasi andma neile abi, mis on vajalik selles sõjas murrangu esile kutsumiseks. Kurski operatsioon on näidanud, et kui ukrainlastel on käed vabad, kui neid ei piirata, on nad võimelised viima läbi operatsiooni, mis tõepoolest üllatavad vastast, tekitavad uue reaaluse ja on võimelised sõjas tooma murrangut,” rõhutas Mihkelson.
Intervjuus räägib Mihkelson ka, mida arvab Ukraina valitsusremondist ja mida tuleks vaadata Ukraina poliitikas edaspidi.
Marko Mihkelson: see, mida USA teeb, ei tundu loogiline
Kuula ka “Äripäeva arvamusliidri” saadet täispikkuses:
Äripäeva arvamusliider: kasumimaks Eesti ärikeskkonda ahvatlevamaks ei muuda
Seotud lood
Puudu on nii valuutast, tööjõust, tarbekaupadest kui veduritest
Venemaal käib ajaloost tuntud protsess, kus sõjarööbastele pandud majandus algselt kasvab, ent hakkab seejärel kokku tõmbuma, piitsutades samal ajal üles hinnataset ja tekitades kaupade defitsiiti, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi 39. sissekandes.
Värske “Äripäeva arvamusliider”
Võitku novembris Donald Trump või Kamala Harris, elu ja diplomaatia sellest seisma ei jää, rääkis välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov “Äripäeva arvamusliidri” saates.
Globaalne briifing
Ülikuum sõda Ukrainas, poliitilised pinged Euroopa südames ja USA viimane katse taltsutada Hiinat.
Eestis on laialdane kohtupraktika selle kohta, kus juhatuse liikmelt on maksejõuetu äriühingu maksuvõlg sisse nõutud, sest juht on rikkunud oma lojaalsus- või hoolsuskohutust, ütles endine riigi peaprokurör, Soraineni advokaadibüroo partner ja vandeadvokaat Norman Aas.
Enimloetud
4
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Viimased uudised
Võitjad selguvad 2. novembril
Hetkel kuum
“Nendel vendadel, kes rohkem panustavad, on ka suurem sõnaõigus”
Tagasi Äripäeva esilehele