Artikkel
 • Modernsed lahendused loovad uudse keskkonna sportimiseks

  Sportimisel on üks liikumapanevaid jõude meelepärase keskkonna kergelt ligipääsetavus, mitmekülgsed kasutusvõimalused ning aina enam ka interaktiivsus. Seda kodustes tingimustes, kodust eemal avalikel sportimisaladel ning miks mitte ka töö juures.

  Noorte ja tervisesportlaste tähelepanu püüdmiseks ning treenimisharjumuste kujundamiseks peavad spordilahendused omama ka nii-öelda cool-faktorit. Spordiväljakute rajamisega tegeleva Spordiareenid OÜ juhataja Mario Luik toob välja, et kaasaegsed lahendused vormi lihvimiseks on aina enam inimeste teadvusesse jõudmas ning ollakse julged loomaks eristuvaid ja meelepäraseid treeningtingimusi. Järgnevalt mõningatest lähemalt.

  Sporditehnoloogiad kui interaktiivne treeningute osa

  Infotehnoloogia areng suunab igapäevaselt ka spordivaldkonda, kus nutitelefonide abil saame igal pool kiirelt ja mugavalt tõsta treeningute kvaliteeti uuele tasemele. Kõige kergemini leitav treeningkeskkond on aga meie oma kodune pind. Seda nii korterite kui ka majahoovide näol.
  Uudseks ja põnevaks lahenduseks on A-Champs`i ROXs Pro reaktsioonituled. Erinevate valguste, helide ja vibratsiooni koostöös toimuv kognitiiv-motoorne treening ei nõua spordiväljaku kasutamist ega eelda treenerit sinu kõrvale. Nii individuaalselt ja ka kollektiivselt kasutatav süsteem pakub väljakutset kõigile, sõltumata eelistatud spordialast – fitness, hoki, korvpall, tennis, poks, jalgpall, akrobaatika jne.
  ROXs Pro reaktsioonituled

  Kaasahaarav üldtreening nii vabas õhus kui ka siseruumides

  Üldfüüsilist toonust arendavale trennihuvilisele pakub tõhusat treeningvarustust tunnustatud Hollandi kaubamärk AirTrack Factory, kelle soovi korral eridisainiga õhkrajad võimaldavad kaasahaaravat tegevust igas vanuses spordisõbrale. Erinevas pikkuses õhkradade ja lisatarvikutega saab nii siseruumi kui ka välitingimustesse luua keskkonda varieeritud liikumiseks, sh akrobaatikaks, võimlemiseks ja parkuuringuks. Pakkudes mitmekülgseid treeningvahendeid nii lastele, harrastajatele kui ka professionaalidele on AirTrack Factory tootevalikus õhkradasid nii koduseks kasutamiseks (alates 3 m2) kui ka spordiklubidele (kuni 42 m2 ja eritellimusel rohkemgi).
  Tõsisem korvpallihuviline saab oma treeningud palliplatsil viia täiesti uuele tasemele koos kõrgtehnoloogiliste Dr. Dish (USA) korvpalli viskemasinaga, mis tõstab märkimisväärselt treeningute intensiivsust ja sooritatavate visete korduste arvu. „Oleme tänaseks Eestisse toonud 11 viskemasinat ning viinud noortele ja treeneritele läbi mitmeid koolitusi. Kes vähegi tahab muu maailma tempoga kaasas käia, see peaks laskma ennast korra viskemasinal proovile panna. Kõrgete ambitsioonidega korvpallisõbrale on viskemasin asendamatu abimees,“ kinnitab varasem Eesti noortekoondiste ja meistriliiga tasemel korvpalli mänginud Luik. Oluline on, et viskemasin kogub ja salvestab erinevat infot, mille abil saab treeningute tõhusust ja seega treenija arengut jälgida. Viskemasinat võib vabalt kodus kasutada (näiteks Dr. Dish Home) või siis hoida püsivalt mõnes spordisaalis.

  Koduhoovi terviklahendus

  Kes eelistab õues liikumist, siis koduhoovis võib sportimiseks vaba platsi leida nii hoovist kui ka majaesiselt parkimisalalt. Näiteks jõutreeningu harrastajatel on võimalus püstitada koduhoovi unikaalne jõulinnak. Erinevatel kõrgustel lõuatõmbetorudest, redelitest, köitest, rööbaspuudest ja võimlemisrõngastest koosnev treeningkompleks on põnev ja ohutu kasutada nii lastele kui ka praktiline noortele ja täiskasvanutele. „Vahelduseks siseruumides jõusaalis rassimisele on jõulinnakul treenimine suurepärane võimalus. Oma keharaskusega treeningu (ingl. k. calisthenics) targalt ja sihipäraselt läbiviimine aitab keha mitmekülgselt tugevdada ja vaimu ergastada,“ soovitab Luik. Uudsena on võimalik jõulinnak rajada ka teisaldatavana. See tähendab, et jõulinnaku saab soovitud asukohta püsti panna, kuid vajadusel saab selle lahti võtta ning uues kohas taas kokku monteerida.
  Teisaldatav jõulinnak kaubanduskeskusesFoto: Neighbar MTÜ
  Pallimängu huvilistele on parimaks lahenduseks Spordiareenid OÜ poolt pakutav Sport Court`i PowerGame Plus (USA). Tegemist on plastikkattega, millega saab vajadusel rajada teisaldatava spordiplatsi, mis on Eesti kliimas aastaringselt kasutatav ja praktiliselt hooldusvaba. Vabas õhus kuivab plastikkate saju järgselt kiirelt ning saab seeläbi ka puhastatud. Talvel võib otse selle peale rajada jääväljaku. Plastikkatte paigaldamine toimub kinnitamata otse siledale ja tugevale aluspinnasele. Koduhoovis näiteks kivisillutisele ja suurematel avalikel platsidel asfaltkattele või betoonpõrandale. Tõsisematele treenijatele on huvitav teada, et PowerGame Plus on plastikkatetest ainsana korraga nii FIBA (korvpall), FIVB (võrkpall), ITF (tennis) kui ka IHF (käsipall) rahvusvaheliste spordialaliitude poolt tunnustatud.
  Spordiväljak Sport Court PowerGame plastikkattega koduhoovisFoto: Sport Court
  Spordiväljaku sisustamiseks treeningvahenditega saab kasutada teisaldatavat ehk mujale liigutatavat või siis ka püsivat ehk kohtpaikset spordiinventari. Kõik sõltub rajatava spordiväljaku eripäradest ja soovitud lõpptulemusest.

  Läbimõeldud ruumikasutus loob sportimiseks ainulaadse keskkonna

  Erinevaid võimalusi ruumi mitteotstarbeliselt kasutamiseks pakuvad nii kontorid kui ka laopinnad. Spordiareenid OÜ juhataja Mario Luik, kutsub üles kõiki ettevõtete juhte ja omanikke vaatama oma tööruume uue pilguga leidmaks lahendusi töötajatele motiveeriva liikumisruumi pakkumiseks. „Väiksemate kontorite puhul on ideaalseks lahenduseks ROXs Pro reaktsioonituled, mida annab ka meeskonnatöö harjutusteks hästi kasutada. Suurematel vabadel pindadel on võimalus kasutada teisaldatavat plastikkatet, mille kasutusvõimalused on lõpmatud. Näiteks erksate värvidega korv- ja võrkpalliväljak laohoone nurgas toob päeva lõpus töötajad kokku ja tõstab tervikuna töökeskkonna atraktiivsust. Laiemalt vaadates on kõigil vähese või üldsegi kasutuseta seisvalt pindadel potentsiaali sportimise aladena.”
  Laohoone spordiväljak Sport Court PowerGame plastikkattegaFoto: Spordiareenid OÜ
  Kui soov spordiväljak kodusesse või töökeskkonda luua on olemas, ootab investeeringu tegija ka lahenduse pikaajalist vastupidavust ning vähest hooldusvajadust. Loomulikult ka taskukohast maksumust. Mõlemal juhul tõstatub ajutiste lahenduste rajamise võimalikkus. Nii on spordiväljaku rajamisel oluliseks sobiva kattelahenduse leidmine ja spordiinventari valik. Siinkohal tuleks pöörduda valdkonna spetsialisti poole ja panna koos paika n-ö lähteülesanne. Läbi tuleks mõelda, kellele ja millisel eesmärgil sportimise keskkond luua soovitakse.

  Spordiareenid OÜ

  Spordiareenid OÜ tegeleb spordiväljakute ehitamise ja hoolduse, spordiinventari müügi ja paigaldusega ning konsultatsiooniga alates 2009. aastast. Ettevõtte missioon on muuta sportimise keskkond igal tasemel ja igas vanuses spordisõpradele vastupidavaks, turvaliseks, atraktiivseks ja mitmekülgseks. „Tõime esimesena Eestisse näiteks spordiväljakute plastikkatted Sport Court`ilt (USA), sisetenniseväljakute vaipkatted Schöpp`ilt (Saksamaa) ja korvpalli viskemasinad Dr. Dish`ilt (USA). Loome kohapeal oma turgu, eristume eelkõige kontseptuaalsel tasandil ja hindame kõrgelt kvaliteeti. Teostame nii meile kui kõigile klientidele atraktiivseid ja läbimõeldud projekte. Koostööga kaasneb operatiivne suhtlus ja vajadusel nõustamine. Objektidel toimetan ja organiseerin tööd enamasti ka ise," peab juhataja Luik oluliseks rõhutada.
  Lisainfo:
Kanad on ka inimesed!
Anname ettevõtjatele aega, et investeeringud ära teha ning toetame trendi, ostes vabalt peetavate kanade mune, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Anname ettevõtjatele aega, et investeeringud ära teha ning toetame trendi, ostes vabalt peetavate kanade mune, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Prantsuse keskpankur ei muretse kallineva nafta pärast: olgem kannatlikud
Toornafta hindade tõus ja sellele järgnenud kütuste kallinemine ei muuda Euroopa Keskpanga väljavaadet ja eesmärki tuua 2025. aastaks inflatsioon 2 protsendini, vahendab Reuters.
Toornafta hindade tõus ja sellele järgnenud kütuste kallinemine ei muuda Euroopa Keskpanga väljavaadet ja eesmärki tuua 2025. aastaks inflatsioon 2 protsendini, vahendab Reuters.
Kinnisvaraturg istub põhjas: järgmisel suvel enam sama hinnaga osta ei saa Parkimiskoht ja panipaik topitakse vägisi tasuta kaasa
Igasügisesel suurel kinnisvarainvestorite kokkutulekul "Kinnisvaraseminar 2023" tõdesid arendajad ja tuntud kinnisvaragurud, et see, mis praegu toimub kinnisvaraturul, on järgmisel aastal möödanik. Põhi on käes just praegu!
Igasügisesel suurel kinnisvarainvestorite kokkutulekul "Kinnisvaraseminar 2023" tõdesid arendajad ja tuntud kinnisvaragurud, et see, mis praegu toimub kinnisvaraturul, on järgmisel aastal möödanik. Põhi on käes just praegu!
Reaalajas börsiinfo
Toiduauto ärimees suve halvimast festivalist: tegime 70 eurot kassat
Esimese suve toiduauto ärimehena tegutsenud Myrakas rääkis saates „Äri Eestimaal“, et suvi läks ettevõttel hästi ning entusiasm on tal endiselt alles. Siiski leidus positiivsete kogemuste kõrval ka tõrvatilk meepotis, kui ta meenutas suve kõige õnnetumaks väljasõiduks kujunenud pannkoogifestivali. „See on meie jaoks halva festivali etalon,“ rääkis Myrakas.
Esimese suve toiduauto ärimehena tegutsenud Myrakas rääkis saates „Äri Eestimaal“, et suvi läks ettevõttel hästi ning entusiasm on tal endiselt alles. Siiski leidus positiivsete kogemuste kõrval ka tõrvatilk meepotis, kui ta meenutas suve kõige õnnetumaks väljasõiduks kujunenud pannkoogifestivali. „See on meie jaoks halva festivali etalon,“ rääkis Myrakas.
Maru Metalli juht kardab, et sektoris läheb raskemaks
ASi Maru Metall juhatuse esimehe Heiti Zukovitsi hinnangul läheb ehitusmaterjalitootjatel tulevikus olukord raskemaks, selgus saates “Äripäeva TOP”. See-eest on ASi Toode peadirektor Aivo Rosenberg positiivsemalt meelestatud.
ASi Maru Metall juhatuse esimehe Heiti Zukovitsi hinnangul läheb ehitusmaterjalitootjatel tulevikus olukord raskemaks, selgus saates “Äripäeva TOP”. See-eest on ASi Toode peadirektor Aivo Rosenberg positiivsemalt meelestatud.
Marcus Keller: pool Eesti taastuvenergiast on illusioon "See, mis praegu ühiskonnas toimub, on haletsusväärne jalgade lohistamine"
Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
Isegi, kui me ohverdame eneseväärikuse ning külmetame talvel tõukerattaga ummikus, oleme saavutanud ainult indiviidi hävitamise ja vaba tahte lõhkumise, kui me toodame taastuvenergia sildi all süsihappegaasi edasi, kirjutab majandusteemalise blogi Eksponent.ee toimetaja Marcus Keller.
CUPRA avas ainulaadse garaaži uksed
Tallinnas Sõpruse puiesteel avas uksed CUPRA Garage, mille sarnast ei ole terves Eestis ega ka lähipiirkonnas. Tegemist on uudse kontseptsiooniga CUPRA kui automargi tutvustamisel oma klientidele.
Tallinnas Sõpruse puiesteel avas uksed CUPRA Garage, mille sarnast ei ole terves Eestis ega ka lähipiirkonnas. Tegemist on uudse kontseptsiooniga CUPRA kui automargi tutvustamisel oma klientidele.
3 olulist asja, mida õpetas soomlaste õnnetunde meistriklass
Soome pälvis kuuendat aastat järjest maailma kõige õnnelikuma riigi tiitli. Soomlaste pakutav tasuta kursus õnnetunde saavutamiseks tõi esile kolm olulist õppetundi, vahendab CNBC.
Soome pälvis kuuendat aastat järjest maailma kõige õnnelikuma riigi tiitli. Soomlaste pakutav tasuta kursus õnnetunde saavutamiseks tõi esile kolm olulist õppetundi, vahendab CNBC.
Olerex ja juhatuse liige said kaela kriminaalkahtlustuse "See on lavastatud süüdistus!"
Prokuratuur kahtlustab Olerexi ja juhatuse liiget Andres Linnast valeandmete esitamises, mis puudutasid eelmise aasta lõpus Eestisse saabunud kütust.
Prokuratuur kahtlustab Olerexi ja juhatuse liiget Andres Linnast valeandmete esitamises, mis puudutasid eelmise aasta lõpus Eestisse saabunud kütust.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.