7. november 1995 kell 22:00

Lühiuudised välismaalt

Novembri algul tegutses Leedus 4924 väliskapitali osalusega ettevõtet, millesse tehtud otseinvesteeringud ulatusid 300 miljoni dollarini.

Leedu majandusminister Vytas Navickas ütles, et üldistele välisinvesteeringutele tuleb lisada ka need summad, mis on saadud Klaipeda tubaka-, Kaunase kondiitri- ja Vilniuse kudumisvabriku müügist konverteeritava valuuta eest. BNS

Rootsi valitsus müüs teisipäeval 9,7 miljoni Rootsi krooni väärtuses Nordbankeni aktsiaid, mille tulemusel riigi osalus pangas langes 65,6 protsendini.

Oktoobris müüs valitsus 64,5 miljoni krooni eest panga aktsiaid. Nendest pooled läksid välisinvesteerijatele. STARTEL-BNS

Vastavalt Läti valitsuse teatele kiitis majanduse ja finantsasjade komitee heaks muudatused autoteesid puudutavas seaduses, mille kohaselt edaspidi võib hakata teede kasutamise eest maksu nõudma. LETA-ETA

Walt Disney Co ja Jaapani Disneylandi operaatorfirma kavatsevad ehitada Tokios 2000. aasta lõpuks uue lõbustuspargi, teatasid kompaniid oma ühisavalduses.

Uus park, mille esialgne nimi on Tokyo Disney Sea, sisaldaks luksushotelli ja Disney mereteemadel põhinevaid atraktsioone -- alates Vahemere sadamast ja lõpetades Ameerika rannikuga, vihmametsadest Araabia öödeni.

Jaapani Oriental Land Co, mis avas Tokio Disneylandi 1983. aastal, ütles, et loodab jõuda lõpliku lepinguni Disneyga 1996. aasta kevadel, et ehitada park Tokio lahe äärde Tokio Disneylandi kõrvale.

Park avaks uksed kas 2000. aasta teisel poolel või 2001. aasta esimesel poolel.

Kompaniid ei öelnud, kui palju uus projekt maksma võiks minna, kuid kohaliku meedia hinnangul ei oleks summa väiksem kui sada miljardit jeeni ehk miljard dollarit.

Disney juhatuse esimees Michael Eisner ütles, et Disney ei ole veel otsustanud, kas parki investeerida või mitte. Ta saab autoritasu Orientalilt Tokio Disneylandi eest ja sama süsteemi võidakse kasutada ka uue pargi juures. REUTER-BNS

Hetkel kuum