«Selle aasta juunis korrigeeriti alkoholiaktsiisi tarbijahinna indeksi järgi umbes 25%, koos detsembris jõustuva aktsiisiseadusega tõuseb alkoholiaktsiis veel 75%, seega võrreldes aasta algusega kaks korda,» selgitas Heidi Vessel.
Sel aastal oli riigieelarvesse alkoholiaktsiisist planeeritud tulu 400--450 miljonit krooni.
Alkoholiaktsiisiga maksustatakse nii Eestis toodetud kui imporditud alkohol, v.a kogused, mis on tollieeskirjaga lubatud Eestisse tuua maksuvabalt.
Aktsiisiga ei maksustata Eestis toodetud õlut, kui selle tootmisel on osalenud vaid üks tootja ja aastatoodang ei ületa 5000 dekaliitrit.
Samuti ei maksustata aktsiisiga Eestis toodetud veini alkoholisisaldusega kuni 15%, kui ettevõtte toodang ei ületa 100 dekaliitrit aastas.
Õlleaktsiis import- ja kodumaise õlle puhul ühtlustub lõplikult järgmise aasta juulis, aktsiisi hakatakse arvestama sõltuvalt õlut tootva ettevõtte tootmismahust ja õlle kangusest.
Vesseli sõnade kohaselt nõuavad ühtset alkoholiaktsiisi import- ja kodumaisele alkoholile rahvusvahelise kaubandusorganisatsiooni WTO seatud tingimused.
Seotud lood
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.