10. juuni 1996 kell 22:00

Millist paika Eestis soovitate külastada?

Kui juttu on välisturistist, siis sisseelamine võiks toimuda Tallinnas. Järgnevalt viiksin ta Lahemaale, mille kolm mõisa ja loodus on juba omaette vaatamisväärsus.

Teine suund oleks Tartu ja Põlva kant. Põlvas on turisti jaoks välja arenenud infrastruktuurid. Seal korraldatakse ka unikaalseid ratsamatku «Viimse reliikvia» radadel, võib külastada kalakasvandust. Kolmas koht on kindlasti Saaremaa.

Võiks sõita Saaremaale. Seal on suure-pärane loodus ning vana autentset Eestimaad on säilinud ehk rohkem kui mujal.

Mandri-Eestist soovitaksin sõita Lõuna-Eestisse samadel põhjustel kui Saaremaalegi. Lõbutseda soovijad võiksid minna Pärnusse.

Ise sõidaksin võib-olla Lääne-Virumaa rannikule. Seal on palju avastamata kauneid randu, mis on olnud sõjaväe valduses.

Raske on midagi soovitada, sest Eestis on väga palju kauneid ja huvitavaid kohti. Soovitamine sõltuks inimesest ja tema huvidest: ühed huvituvad ajaloolistest vaatamisväärsustest, teised loodusest.

Isiklik eelistus on juba pikka aega Lääne-Eesti. Seal on kohad, mida võiks puhkuse ajal külastada. Praegu eelistan rahulikku puhkust. Kui peaksin sõitma, siis ehk Lõuna-Eestisse, loodusse.

Soovitan Hiiumaad, ehkki pole sinna juba mitu aastat jõudnud. Hiiumaal on vaikne, turvaline. Kadakad mõjuvad rahustavalt.

Eestis olen alati reisinud auto ja telgiga. Ka Hiiumaal ei jää hätta. Väikse saare kohta on telkimiskohti piisavalt, nagu ka einestamisvõimalusi.

Kui saarel toimub ka mingi kultuuriüritus, võiks sinna jääda koguni viieks päevaks. Peaks olema piisav puhkus.

Hetkel kuum