10. juuni 1996 kell 22:00

Termoil hakkab jälle tööle

Õhtul lõpeb kütuse ümberpumpamine, siis paneb toll mahutitele plommid peale ja võib avada ülejäänud terminaali, kinnitas Panfilov eile õhtupoolikul.

Tema sõnul on võimalik, et tolliamet konfiskeerib lähipäevil arestitud kütuse ja saab laekumata maksude raha kütuse müügist.

Arestitud kütuse on väidetavasti jõudnud ära osta Eesti kütusefirmad. «Oleneb sellest, kas õlifirmad tõestavad, et nad on kütuse ostnud,» lausus Panfilov. «Nad võivad küll esitada oma nõude tolliameti vastu.»

Panfilovi sõnul jätkuvad täna läbirääkimised tolliametiga kütuse tollivaba terminaali loomiseks ASis Termoil. Tema kinnitusel on Termoilil viie kindlustusfirma garantii kaheksa miljoni krooni ulatuses, et aktsiisi- ja käibemaks riigile laekub. Garantii andsid kindlustusseltsid Eesti Aeromet, Leks, Eesti Transpordikindlustus, Balti Kindlustus ja ASA Kindlustus.

«Loodan, et teeme veel ühe sammu,» lausus Panfilov. «Meie oleme reedel valmis ladu avama.»

Kui Termoil trahvi ära maksta jõuab, võib seal tollivaba lao avada küll, kommenteeris tolliameti peadirektor Rein Talvik. Vastasel korral pole enam Termoili, kus ladu avada, lisas ta.

«Täna rohkem kommenteerida ei saa, elu läheb niisuguse tempoga, et pole aega püssi laadida, kogu aeg peab tulistama,» lausus Talvik.

Hetkel kuum