25. juuli 1996 kell 22:00

Kalevil ainult üks noteerija

«Potentsiaalsete noteerijate huvi puudus on põhjustatud suhteliselt väikesest emissioonimahust,» ütles HF Arenduse ASi juhataja kohusetäitja Margus Uudam. Ta lisas, et tõenäoliselt jäävad noteerijad veel paariks kuuks äraootavale seisukohale.

Aktsiate omandamise kõrge hind võib alguses turgu pidurdada, sest investorid, kes aktsiaid avalikul müügil EVPde eest ei saanud, ei soovi neid ka praeguse üle 400kroonise hinna eest osta, rääkis Uudam.

Hansapanga väärtpaberimaakleri Märt Meeritsa sõnul on Hansapank Kalevi aktsia puhul huvitatud turu tegemisest, mistõttu antakse nii aktsia ostu- kui ka müüginoteering, vastavalt 350 ja 390 krooni.

Meeritsa sõnul on Kalevi aktsiaga kauplemine esimese noteerimisnädala jooksul olnud rahulik.

«Meie ostunoteering on allpool aktsiate algse omandamise taset, mistõttu pole erilist müügisurvet märgata,» lausus Meerits. Tema sõnutsi teeb Kalevi aktsia suhteliselt kõrge hind ta atraktiivseks üksnes institutsionaalsetele investoritele, kuna keegi ei eelda, et Kalevi aktsia oleks spekulatiivne.

Eelmise nädala alguses prognoosisid väärtpaberispetsialistid Kalevi aktsia hinnaks järelturul 400 krooni ning aktsia noteerimise alustamist kuu jooksul.

Kalevi aktsiate kontrollpaki omanik AS Talinvest ettevõtte aktsiat veel ei noteeri, kuid firma pressiesindaja Alo Kullamaa sõnul plaanitakse seda alustada lähiajal.

Hansapank alustas Kalevi aktsia noteerimist 19. juulil.

Väärtpaberite keskdepositoorium registreeris teisipäeval Kalevi aktsia keskmiseks hinnaks 418 krooni, kolmapäeval tehti aktsiaga üks tehing hinnaga 350 krooni.

Hetkel kuum