19. august 1996 kell 22:00

Tartu krematooriumi ehitamisloa sai Tartu Ehitus

Tartu linnaaedniku Andres Pooli kinnitusel alustab ehitusfirma ehitustöödega kõige hiljem septembris.

«Tartu Ehituse pakkumus oli pakkumise nõuetele vastavaist pakkumustest odavaim,» kommenteeris Pool. Et Tartu selle aasta eelarves on krematooriumi-leinamaja ehitamiseks eraldatud 1,2 miljonit krooni, lükkub hoone valmimine Pooli sõnul järgmisse aastasse.

«Tartu linnavalitsus ei saa enne linnavolikogu otsust meiega rendilepingut sõlmida,» selgitas Tallinna krematooriumi direktor Heigo Rohtla. «Tahame Tartu linnavalitsusega sõlmida kahekümneaastase rendilepingu. Ka Tallinna linnavalitsusega oleme sõlminud pikaajalise rendilepingu.»

Tallinna krematoorium on sõlminud USA krematooriumiahju omanikega lepingu, mille kohaselt nad maksavad ameeriklastele seitse aastat renti ja pärast seda saavad osta ahju jääkväärtusega ära.

Rohtla sõnul kulub Tartusse krematooriumiahju, sügavkülmiku ja transpordivahendite soetamiseks ning inimeste väljaõppeks 2,5--3 miljonit krooni.

Rohtla ütles, et ta ei tea veel, kas krematooriumiahi Tartus end üldse ära tasub. «Samas olen veendunud, et Lõuna-Eestisse on krematooriumi vaja,» rääkis Rohtla. «Oleme nädalas tuhastanud kuni neli Lõuna-Eestist pärit kadunukest.»

1994. aastal moodustasid kõikidest Eesti matustest tuhastusmatus 2,4% ja 1995. aastal 4,7%.

Hetkel kuum