4. september 1996 kell 22:00

EMEXil uus metallitöötlemiskeskus

RASi Metallieksport peadirektori Toomas Keridoni sõnul on vanade autode, olmetehnika, metallesemete ja muu taolise töötlemiseks mõeldud seadme töökiirus keskmiselt 30 tonni tunnis.

Töödeldud metalli on aga tema sõnade kohselt võimalik turustada tunduvalt paindlikumalt ja ka kallimalt kui lihtselt pressitud vanametalli.

«Töödeldud metall on ühtlaselt puhas ega sisalda mingeid üllatusi,» loetles Keridon eile käivitunud Saksa firma Lindemanni ehitatud metallitöötlemise seadme plusse.

Kokku 45 miljonit krooni investeeringuid nõudnud vanametalli töötlemiskeskuse tasuvusajaks planeerib EMEXi juht 7--10 aastat, seda juhul, kui kasutatakse ainult Eestist kokkuostetud metalli. Arvestades potentsiaalseid turge Lätis, Leedus ja Peterburi ümbruses, on tõenäoline tasuvusaeg umbes 5--7 aastat.

Töödeldud metalli ostjad on kõige nüüdisaegsemad metallitöötlustehased Euroopas.

«Töödeldud metalli tonni hind on hetkel 150--165 Saksa marka,» teatas Keridon.

230 töötajaga EMEXi 1996. aasta esimese kuue kuu käive oli 146 miljonit krooni ning puhaskasum 12 miljonit krooni. Möödunud aasta käive oli 385 miljonit krooni ja puhaskasum 41 miljonit krooni. Firma on tänavuseks plaaninud investeeringuid 50 miljoni krooni eest.

Hetkel kuum