12. november 1996 kell 22:00

Valitsus on asunud koostama strateegiliste ettevõtete nimekirja

Nimekirja kinnitamine oli eilse valitsuse istungi päevakorras, kuid peaministri ülesandeid täitva välisministri Siim Kallase sõnul ei jõutud küsimuses kokkuleppele ning lõplik otsus tehakse järgmisel nädalal.

«Nimekiri kooskõlastatakse asjaomaste ministritega ning esitatakse riigikogule sellekohase seaduse vastuvõtmiseks enne 19. novembrit,» ütles Kallas.

Kallase sõnul tingis erimeelsused asjaolu, et ministeeriumid esitasid nimekirja erineva strateegilise kaaluga ettevõtteid, mis ei olnud omavahel võrreldavad.

Nii olid nimekirja esitatud Olümpia purjespordikeskus ja RAS Tallinnfilm kõrvuti selliste vaieldamatult strateegilise tähtsusega ettevõtetega nagu RE Eesti Telekom ja RE Eesti Energia, märkis Kallas.

«Valitsuse seisukoht on, et lõplik nimekiri peab olema minimaalne ning sisaldama tõesti väga kaalukaid ettevõtteid,» lausus Kallas.

Arutelu käigus kustutas valitsus eile nimekirjast TOPi ja Tallinnfilmi, mõned ettevõtted tulid nimekirja juurde. Millised muutused täpselt toimusid, ei soostunud Kallas kommenteerima.

Nimekirja kinnitamine ei takista sinna kantud ettevõtete erastamist. Valitsus saab müüa ka osa aktsiaid, aga enamik aktsiaid jääb riigile ning nende lõplik erastamine saab toimuda ainult riigikogu heakskiidul.

Hetkel kuum