5. detsember 1996 kell 22:00

Poole kuu pärast Silmeti erastaja teada

Eile laekusid erastamisagentuurile (EEA) RASi Silmet 65% aktsiate erastamise lõplikud pakkumused, millest parima valib agentuuri nõukogu välja ülejärgmisel kolmapäeval.

Silmeti erastamise esimese etapi pakkumuste tähtaeg oli tänavu 22. august, mil valiti välja kaks paremat.

Ehkki valitsuses on toimunud muutused ning sellega seoses muutub ka EEA nõukogu, ei tohiks see põhjustada Silmeti erastamise edasilükkumist, märkis EEA endine esimees ja eksmajandusminister Andres Lipstok.

«Kui on erastamisagentuuri nõuetele vastavad ja väärilised pakkumused, siis ei tohiks siin mingit venimist olla,» lisas ta.

Lipstok kinnitas, et need kaks, kes erastamise esimese etapi järel välja valiti ja eilseks oma lõplikud pakkumused esitasid, vastasid nõuetele.

EEA nõukogu liige Ignar Fjuk teatas, et nõukogu on koos ülejärgmisel kolmapäeval. Arvestades, et pärast seda tulevad jõulud ja aastavahetus, on tõenäoline, et otsus Silmeti erastaja kohta tehakse just järgmisel nõukogu istungil, lausus Fjuk.

Äripäeva andmeil osalevad Silmeti erastamise lõppvoorus Magnum Groupi ja väliseestlasest ärimehe Toomas Waldini ühine pakkumus ning Soome-USA registreeritud firmade pakkumus, mida on eri allikad sidunud Vene kapitaliga.

Hetkel kuum