19. jaanuar 1997 kell 22:00

Haapsalu lihatööstus pandilepingu küüsis

Haapsalu lihakombinaadi pankrotihaldur Andres Rüütel ütles, et ta ei tea, kuidas edasi talitada. Varem on Rüütel öelnud, et kuna kombinaadi vara on panditud Ühispangale laenu eest, mida ettevõte pole tegelikult kasutada saanud, ei saa pankrotihaldur ettevõtet edasi müüa.

Haapsalu lihatööstus läks pankrotti 1995. aasta veebruaris. Sama aasta augustis müüs pankrotihaldur ettevõtte ASile Biggest 1,6 miljoni krooni eest. Kuna Biggesti omanik Oleg Sozin ei tasunud aasta jooksul ostusummat, leppisid Sozin ja Rüütel kohtus kokku, et kombinaadi vara läheb tagasi Läänemaa lihaühistu bilanssi.

Vahepeal sõlmis Biggest laenulepingu Ühispangaga 13,2 miljoni krooni peale, mida ta soovis kasutada kombinaadi eest tasumiseks ja ettevõttesse investeerimiseks. Laenu tagatisena pantis Biggest lihakombinaadi vara Ühispangale. Pank kandis Biggestile esimeses järgus üle 1,6 miljonit krooni, kuid kuna Biggest seda samal päeval ei kasutanud, võttis pank selle summa Biggesti kontolt järgmisel päeval tagasi.

Ühispanga esindaja sõnul võeti raha tagasi vastavalt laenulepingus fikseeritud tagasiarveldamise korrale ja see ei muuda pandilepingut kehtetuks.

Hetkel kuum