4. märts 1997 kell 22:00

Klaasitehase vara läheb müüki

Märtsi alguseks tahaks panna kogu vara avalikule enampakkumusele. Enne seda saadan laiali ametlik-juriidilised pakkumused potentsiaalsetele ostjatele,» märkis Nurga. Tema sõnul on klaasitehase vara vastu huvi tuntud, kuid seni ei ole see konkretiseerunud.

Nurga sõnul on neid, kellele klaasitehase vara pakutakse, üle maailma päris mitmeid ning need on põhiliselt klaasitootjad.

Samas märkis Nurga, et vara uus omanik ei pea ilmtingimata Järvakandis klaasitootmist jätkama. On avaldatud arvamust, et see koht ei olegi klaasi tootmiseks üldse sobilik, lausus ta.

Peale tootmiskompleksi Järvakandis on GGI Eesti varade hulgas ka liivakarjäär Piusas ja kaua tegevuseta seisnud tootmisrajatis Tootsis.

Nurga rääkis, et tehase vara väärtus ei ole eriti kõrge, seetõttu kujuneb müük küllaltki keeruliseks. «Mingeid korralikke investeeringuid ei ole sinna tehtud,» sõnas ta.

Lehtklaasitehase GGI Eesti pankrot kuulutati välja Rapla maakohtus 25. novembril. Enne seda oli tehas aasta otsa tööta seisnud.12. detsembril otsustas firma võlausaldajate koosolek ettevõtte likvideerida.

Firmal on võlgu kokku üle 19 mln krooni. Suurim võlausaldaja on 80% aktsiate omanik USA firma General Glass International.

Hetkel kuum