10. märts 1997 kell 22:00

Taimaa on muutumas üha trendikamaks puhkusesihiks

Tänu Kymppi-Matkate odavatele, ca 4400kroonistele viimase hetke pakkumustele kujunes veebruari enimmüüdud sihtpunktiks Kanaari saartest Gran Canaria ja Tenerife. Teisi saari küsitakse oluliselt vähem.

Kymppi-Matkate pakette ostsid asutused oma töötajatele preemiareisiks.

Ca 8000kroonistest Kanaari-reisidest osteti laekunud andmete põhjal kõige rohkem Fritidsresori pakette.

Sama suurt huvi äratas hinnaklassilt odavam viisavaba reis Rootsi. Suusakuurortidest eelistati Aret, kuhu sõideti põhiliselt paariti või kahe pere kaupa, mis muutis paketi odavamaks.

Norra ja Itaalia suusakuurordid olid suhteliselt väheaktuaalsed. Huvituti Slovakkiast, ent bussireisid nõudlikku suusatajat ei rahulda.

Taimaa huviliste hulk üha kasvab, seda nii üksikute sihtpunktide kui maa terviku suhtes. Küsijaid on märgatavalt rohkem kui neid, kes vähemalt 10 000kroonise paketi ostavad.

Veebruari Taisse sõitjate arvu suurendas kindlasti Aurinkomatkate soodushind, kuid oli ka reisijaid, kes eelistasid kataloogides pakutavatest hindadest ca 60% kallimaid, kuid mugavaid Tai Airwaysi individuaalpakette.

USA ja Singapuri paketid valmivad nn rätsepatööna, kuna turistide nõudmised on väga erinevad. Põhilisteks sihtpunktideks on USAs olnud New York, San Francisco ja Florida. Viimasesse on ostetud ka Aurinkomatkate pakette.

Ka Kreeka puhul on tegemist eelkõige lennupiletite ja hotellide broneerimisega. Araabia Ühendemiraatides huvitutakse Wris Toursi Dubai paketist.

Väikestes büroodes valitseb praegu vaikus. Valmistatakse ette suveprogrammi. Nii mõnelegi bussireisile on inimesed juba kohti broneerinud.

Hetkel kuum