24. märts 1997 kell 22:00

Jaapan pakkus Eestile turu uurimist

Polli lisas, et pakkumuse vastuvõtmise korral tuleks tasuda ainult side eest.

JETRO põhiülesanne on välisturgude uuringute tegemine Jaapani firmade kaubandusekspansiooniks kogu maailmas, märkis Polli. Jaapan on aga aastatepikkuse ekspordimahu suure ülekaalu taustal impordimahust hakanud aru saama sellest, et müües tuleb ka osta, kirjeldas ta praegust suhtumist. «1992. aastal kehtima hakanud seadusega on sellele suunale tagatud riigi toetus,» lausus Polli.

Jaapanis on loodud impordi soodustamiseks ka vabakaubandustsoonid, lisas Polli.

«Äridelegatsiooniga külastasime eile ka Asahi õlletehast,» märkis Polli. «Mõistagi saime toodetavat degusteerida.»

«Eilse päeva tähtsündmus meie delegatsiooni jaoks oli Eesti Jaapani saatkonna avamine Tokyo kesklinnas, president Lennart Meri pidas seal kõne,» märkis Polli. Tema hinnangul oli kohal üle 150 inimese, sealhulgas küllaltki palju Jaapani suurfirmade esindajaid.

Eile hommikul kohtus Lennart Meri Jaapani väliskaubandus- ja tööstusminister Satoga ning pärastlõunal Jaapani tööstuspanga presidendi Masao Nishimuraga.

Täna külastab delegatsioon Toyota ja Brothersi tehast. «President Meri tänastest tegemistest on tähtsaim kohtumine Jaapani keisri Akihitoga, tal on ka jutuajamine Jaapani planeerimisagentuuri riigiministri Taro Asoga,» rääkis Polli.

Hetkel kuum