15. mai 1997 kell 22:00

Amserv kogub raha Leedu ja Läti turule minekuks

Amserv Grupi nõukogu esimees Raivo Aavisto lausus, et emissioonist laekuv raha on kavas investeerida kolme kohta.

Esiteks Läti ja Leedu turule minekuks Balti Autorendi ASi kaudu, et hakata seal pakkuma autode liisingu- ja renditeenust, rääkis Aavisto. Praegu on Amserv esindatud Valgevenes.

Lätis ja Leedus on Eesti automüügifirmadest Nissani jaemüüja AS Fakto ja Hondasid müüv AS Veho Eesti.

Emissioonist laekuv raha investeeritakse Amserv Grupi juhatuse esimehe Raivo Küti sõnul Kanada riigi toetusel tehtava projekti käivitamisse. Selle raames hakatakse kokku ostma kasutatud autosid ning neid võimaluse korral taastama, lisas Kütt.

Kolmandaks plaanib Amserv Grupp Aavisto kinnitusel investeerida autotarvikute ja varuosade firmasse Autoreks ning Opeli müüja Ascar Tallinna aktsiakapitali. Küti sõnul läheb Ascar Tallinna aktsiakapitali alla neljandiku emissiooni käigus laekuvast rahast.

Mart Mägi emissiooni korraldava Hoiupanga Investeeringute ASist ütles, et emissiooni käigus märgitakse aktsiad ja makstakse sisse ühel ajal.

100 000 Amservi aktsiat emiteeritakse 27. maist kuni 10. juunini, kümnekroonise nominaalhinnaga aktsia müügihind on 97 krooni. Kütt lausus, et selline aktsia müügihind saadi Hoiupanga Investeeringute tehtud proovimüügi tulemusena.

Nissaneid müüva ASi Fakto hiljuti lõppenud aktsiaemissioonis kujunes 10kroonise aktsia müügihinnaks 28 krooni.

Pärast emissiooni kavatseb Amserv Grupp taotleda aktsiate noteerimist Tallinna väärtpaberibörsi lisanimekirjas.

Amserv Grupi puhul on Aavisto sõnul tegemist valdusfirmaga, kelle ülesanded on strateegia kujundamine ja finantsjuhtimine, ning seega ei pea tema aktsiakapital olema liiga suur.

Emissiooniga suureneb Amserv Grupi aktsiakapital 4 miljoni kroonini. Aasta lõpuks loodab ettevõte omakapitali suuruseks ligi 34 miljonit krooni.

Amserv Gruppi kuuluvad Toyota ja Opeli müügiga tegelevad ettevõtted, autotarvikute- ja varuosade ning liisingu alal tegutsevad ettevõtted.

Aavisto sõnul on tänaseks loobutud muudest tegevusharudest ning keskendutud ainult autondusega seotud aladele.

Hetkel kuum