18. mai 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Pühapäeval saabus Eestisse neljapäevasele visiidile äridelegatsioon Londonist, kuhu kuuluvad mitme suure finantsorganisatsiooni esindajad.

Delegatsiooni kuulub ka Swiss Bank Corporationi Warburgi panga direktor, endine Suurbritannia energeetikaminister lord David Howell, teatas Suurbritannia saatkond.

Esindatud on veel NM Rothschildi pank, audiitorfirma Arthur Andersen, Sinclair Roche Temperley, advokaadifirma Wilde Sapte ja Bank of America.

Delegatsioon võtab osa Eesti Energia erastamisküsimustega ning infrastruktuuriga seotud Eesti valitsuse ümarlauavestlustest. BNS

Peaministri majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul kahjustab tollilagede määratlemise võhiklik käsitlus Eesti mainet välisriikide silmis.

«Osa Eesti poliitikute võhiklik ja desinformeeriv tollitariifide seaduse eelnõu käsitlemine võib kahjustada Eesti väljavaateid saada WTO ja Euroopa Liidu liikmeks,» ütles Vitsur.

Tollilagede fikseerimine on vajalik liitumisel maailma kaubandusorganisatsiooniga (WTO), kuid see ei tähenda veel, et neid peaks ka rakendama.

«Mõned poliitikud demonstreerisid kogu riigile, et ei taipa maailma kaubanduse tururegulatsiooni põhimõtetest mitte midagi,» tõdes Vitsur, viidates riigikogus neljapäeval tollitariifide seaduse eelnõu arutelul tekkinud elavale poleemikale. BNS

Reedel Tartu maavanema Jaan Õunapuu ja Pihkva oblasti kuberneri Jevgeni Mihhailovi poolt alla kirjutatud ühishuvide protokolli kohaselt toetatakse laevaliikluse taastamist Emajõel ja Velikaja jõel ning Peipsi ja Pihkva järvel.

Emajõe taaslaevatamine sai teoks tänu sellele, et Pindi ettevõtete grupi omanik Rein Kilk ostis jõesadamat hallanud pankrotistunud ASist A.G.T. ligi kahe miljoni krooni eest 14 alust. Praegu on sõidukorras kaks jõelaeva ja tiiburlaev. «Ma ei luba ühtegi alust juppideks lõigata,» rääkis Kilk. «Kohendan roostes liivapraamid ujuvkohvikuteks.» ÄP

Toimetuse süül oli Äripäeva nr 91 artikli «Eesti pullvasikad kuuluvad hävitamisele» juures avaldatud tabelisse sattunud viga. Veiseliha eluskaalu omahind on tegelikult 15--16 krooni ja varumishind 8,5 krooni. ÄP

Hetkel kuum