20. juuli 1997 kell 22:00

Taani Odense tegutseb ka Leedus

Eestis mitut tehast omav ja veel mitmele teisele ettevõttele tööd andev Taani laevaehitusfirma Odense-Lindo on omandanud 72% Leedus asuva laevaehituskompanii Baltija aktsiaid ning lubas sellega seoses tuua Leedusse suuri investeeringuid.

Odense-Lindole kuulub Eestis Loksa laevaremonditehas ja Narvas Balti ES ning ta annab küllaltki suures mahus tööd Balti laevaremonditehasele.

Kohtumisel Leedu presidendiga teatasid Odense-Lindo esindajad, et toovad Leetu suuri investeeringuid ja loovad juurde uusi töökohti.

Balti laevaremonditehase peadirektor Fjodor Berman sõnas, et Baltija on Balti laevaremonditehasega võrreldava suurusega ettevõte, mis tegeleb vaid laevaehitusega.

Küsimusele, kas Odense-Lindo võib suunata oma tellimused Leetu ja Baltijast saab Eesti tehaste konkurent, vastas Berman, et pigem hakkavad nad omavahel koostööd tegema.

Odense-Lindo valis Leedu laevaehituskompanii välja 11 firma seast. Varem Nõukogude laevastikule laevu ehitanud Baltija on viimastel aastatel teinud laevakorpuseid Hispaania, Saksa ja Leedu enda laevandusettevõtetele. ÄP

Hetkel kuum