17. august 1997 kell 22:00

Eelmine juhtkond viis Pärnu MÜ pankrotti

Eesti tarbijateühistu keskühistu (ETK) juhatuse liikme Danel Tuusise sõnul oli see tehing sisuliselt varade kantimine, sest poed müüdi ja renditi Pärnu MÜ nüüdseks tagandatud juhtkonna moodustatud OÜ-le Neissel. Pärnu MÜ kaotas nende tehingutega oma käibest 40 protsenti.

ETK investeeris Pärnu MÜ kaubandusvõrgu väljaarendamist ja sealt oleks ka raha tagasi tulnud, kui eelmine juhatus poleks juuli keskel kauplusi meile ebasoodsatel tingimustel ära müünud, rääkis Pärnu MÜ juhatuse esimees Jüri Kukk.

Pärnu Silla kauplus müüdi kahe miljoni ja Sindi Jaama kauplus 840 000 kr eest OÜ-le Neissel viieaastase maksetähtajaga, neljas kaupluses olev kaup müüdi aastase maksetähtajaga. «Majandusraskusi saab leevendada vara müües, kuid mitte nii, et raha laekub alles viie aasta pärast,» ütles Kukk.

Kuke sõnul on endise juhatuse esimehe Jüri Pärgi tegevuse vastu esitatud majanduspolitseisse avaldus.

Kuke ütlusel on ettevõtte pankrot möödapääsmatu, kuna ainuüksi hankijatele on firma võlgu 9 mln krooni. Kokku on Pärnu MÜ-l võlgu üle 15 mln krooni, suurem osa varast on panditud laenude katteks. Kaubavarusid Pärnu MÜ 25 kaupluses on Jüri Kuke kinnitusel praegu 5 mln krooni väärtuses.

Hetkel kuum