17. august 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Venemaa suurim lennufirma Aeroflot taasavab koostöös Eesti Lennukompaniiga (ELK Reisid) kahe nädala pärast Tallinna--Moskva lennuliini.

Liinil, mille esimene reis toimub 27. augustil, hakkab neli korda nädalas lendama lennuk TU-134, mis mahutab 68 reisijat, ütles ELK Reiside kommertsdirektor Aleksander Raubi?ko.

ELK Reisid on Raubi?ko sõnul Aerofloti operaatorfirma.

ELK Reisid vastutab piletite müügi, lennuradade ja muu sellise eest.

Raubi?ko teatel hakkab Eesti elanikule lennureis Moskvasse maksma umbes 1600 krooni. Sõit kestab tund ja 25 minutit. BNS

Reedel avas Elvas autoklaase tootev ühisfirma Elvex uue kontorihoone, mille rajamine läks ettevõttele maksma neli miljonit krooni.

Kahekorruselise üle viiesajaruutmeetrise hoone esimesel korrusel on kontoriruumid, all tootmist teenindavad ruumid ja väike spordisaal.

Elvexi ainuomanik on maailma suurim klaasi tootev ja töötlev Prantsuse kontsern Saint Gobain. ÄP

Ühispanga tütarfirma Vene Ühisliising loodab lähemal ajal sõlmida Peterburis esimesed liisinglepingud.

«Tegevuslitsentsi saime juuli algul, kõik juriidilised küsimused said lahendatud juuli keskpaigaks,» ütles ettevõtte tegevdirektor Andrei Haponen. «Praegu alustame just esimeste liisinglepingute sõlmimist.»

Vene Ühisliisngust kuulub 75 protsenti Eesti Ühispangale ja 25 protsenti Peterburi ärimeeste aktsiaseltsile Neva-Rus, mille president on Dimitri Troitski.

Vene Ühisliising sai tegevuslitsentsi kaheks aastaks. BNS

Baltimaade juhtival terasprofiilide tootjal ASil Rannila Profiil valmis Pärnus 50 miljonit krooni maksev uus tootmishoone.

Uues tootmishoones hakkab Rannila Profiil valmistama kolme liiki profileeritud terasest katusekattematerjale ja nelja liiki seinakattematerjale.

Valminud ühekorruselises viilhoones on põrandapinda 8000 ruutmeetrit. Rannila Profiili kuukäive on 40 miljonit krooni. BNS

Majandusministeeriumi asekantsler Arvi Hamburg lubas lõpetada seadusevastase kuulumise haldusnõukogudesse.

Hamburg oli RE Eesti Energia ja ASi Eesti Põlevkivi nõukogu liige hoolimata eelmise aasta algusest kehtima hakanud valitsuse seadusest, mis keelas ministeeriumide asekantsleritel haldusnõukogudesse kuulumise. Oma senist kuulumist nende ettevõtete haldusnõukogudesse põhjendas Hamburg asjade loomuliku käigu venimisega.

Eesti Energia pidi lõpetama oma tegevuse riigiettevõttena juba kevadel, aga need plaanid on nii kaua veninud, lausus Hamburg.

«Reedel sai täis täpselt kuu aega päevast, mil Eesti Energia andis dokumendid äriregistrisse, seega ootan pingsalt teadet, et AS Eesti Energia on registrisse kantud ja minu volitused on läbi,» kinnitas ta. Sarnane põhjus oli Hamburgi sõnul ka tema kuulumisel Eesti Põlevkivi nõukogusse. BNS

Hetkel kuum