27. august 1997 kell 22:00

Suve populaarseim reisisiht Eestis oli Türgi

Reisibüroode esindajate sõnul jäid reisipakettide hinnad enam-vähem samale tasemele kui mullu, samas kasvas väljapoole Eestit reisivate inimeste arv. ASi Wris-Tours tegevdirektori Margit Rebane-Pendi sõnul mõjus suvine kuumus Eestis reiside müügile ja Wris-Toursi suviste reiside müük jäi oodatust tagasihoidlikumaks.

Samas lisas Rebane-Pent, et Türgi kuurortlinna Marmarisesse korraldatud 13 reisi olid kõik välja müüdud. Türgile järgnesid Wris-Toursi klientide reisisihtidena Küpros ja Malta. Sügiseks ennustas Rebane-Pent esialgsete broneeringute põhjal populaarseteks Dubai, Tuneesia, Madeira ja Egiptuse reise.

Ka Restling Reisibüroo tegevdirektori Tiiu Mägi sõnul oli sellel suvel eestlaste hulgas Türki reisimise buum. Mägi põhjendas seda Türgi reiside madala hinnaga.

«Türki reisinute hulgas oli palju neid, kes ei olnud varem reisinud ning nüüd alustasid odavamatest reisidest,» lausus Mägi. Türgis külastati Mägi sõnul enim Alanyat, Antaliat ja Marmarist.

Restling Reisibüroo müüs ülisoodsa hinna tõttu kõige rohkem Soome firma Kymppi Matkat reise, kuid populaarsed olid ka Aurinkonmatkate ja Fritidsresori Türgi-paketid, lausus Mägi.

Türgile järgnesid Mägi sõnul reisisihtidena Kreeka ja Itaalia. Sügis-talviseks perioodiks on Restling Reisibüroost tellitud mitmeid eksootilisi reise, nagu Austraalia ja Dominikaani. «Praegu on aga alanud Kanaaride hooaeg,» lausus Mägi.

Estraveli tegevdirektor Aivo Takis lausus, et Estravelist on kõige rohkem küsitud reisikataloogides leiduvaid kõige kallimaid hotelle. «Need saavad aga esimesena täis ja nii on paljud hilinejad pidanud leppima odavate, kuid viletsate hotellidega, mis nende elustandardile tegelikult ei vasta,» lisas ta.

Reisikorraldajatest on Estravel kõige rohkem müünud Fritidsresori, Aurinkomatkate ja Wrisi reise.

Hermann Reiside müügijuhi Marianne Kirchbaumi sõnul on Hermann Reisid müünud kõige enam puhkusereise Vahemeremaadesse, eriti Itaaliasse ja Prantsusmaale. Praegu on populaarseks muutumas Kanaari saared, väitis ta. Talveks on juba tehtud broneeringud niisugustesse eksootilistesse kohtadesse nagu Kariibi mere saared ja Aafrika, lisas ta.

Kirchbaumi sõnul ei ole eestlaste ostetavate reisipakettide keskmine hind võrreldes eelmise aastaga oluliselt tõusnud, küll on aga suurenenud ostetavate reiside arv.

Reisieksperdi turistide vastuvõtu osakonna juhi Kadri Randvee sõnul oli nende firma kaudu reisivate inimeste hulgas sihtmaana esikohal Soome.

Hetkel kuum