1. oktoober 1997 kell 22:00

Lühiuudised

Tallinna väärtpaberibörsi kogukäive ulatus septembris 2,8 miljardi krooni tasemele, mis on ligikaudu miljardi võrra vähem kui augustis.

Ka septembris olid enimkaubeldud Hansapanga aktsiad, mille 795,8 miljoni krooni suurune käive moodustas 28 protsenti börsisüsteemi kogukäibest.

Hoiupanga ja Ühispanga aktsiate käive olid vastavalt 520,8 ning 424,6 miljonit krooni, andes 18,4 ning 15 protsenti kogukäibest. Ülejäänud aktsiate käibe osakaal jäi alla kümnendiku börsisüsteemi kogukäibest.

Põhinimekirja aktsiatest tõusis septembris märkimisväärselt vaid Tallinna farmaatsiatehase aktsia -- 9,4 protsendi võrra 210 kroonini.

Enamiku pankade aktsiad odavnesid. Seejuures kõige rohkem -- 14,2 protsendi võrra -- kaotas Hoiupanga aktsia, mis lõpetas septembrikuu 253,50 krooni tasemel. BNS

Eesti Pank leiab täielikult avaldatud Innovatsioonipanga litsentsita jätmise põhjendustes, et pank oli lisaks olulise osaluse määramatusele rikkunud mitmeid seadusesätteid.

Keskpanga põhjenduste järgi oli olulise osaluse omandamine identifitseerimatu firma poolt keelatud tehing. Selle tulemusel ei kuulu Eesti Innovatsioonipanga aktsiakapitali Eurocapital Group/Eurocapital Group Ltd osalus, mis ületab 10 protsenti miinus üks aktsia panga aktsiakapitalist. BNS

Üheksa kuuga laekus riigieelarvesse 9,9 miljardit krooni tulusid ehk 78,7 selle aasta planeeritud eelarvest.

Kui jätta arvestamata Eesti Merelaevanduse erastamisest saadud erakorralised tulud, on eelarvest täitunud 75,3 protsenti.

Septembris laekus riigieelarvesse 1,17 miljardit krooni tulusid ehk 9,3 protsenti planeeritust. BNS

Eesti konjunktuuriinstituudi (EKI) esialgsetel andmetel oli Eesti majanduskasv kolmandas kvartalis seitse kuni kaheksa protsenti.

Kaheksa kuuga on kaupade eksport on mullusega võrreldes kasvanud 1,5 korda. Ometigi on kaubavahetuse negatiivne saldo suurem kui kunagi varem, moodustades 30 protsenti sisemajanduse koguproduktist.

EKI prognoosib Eesti majanduse kiirendatud arengu jätkumist vähemalt lähema aasta jooksul. BNS

Eestisse esimesel poolaastal tehtud välismaiste otseinvesteeringute maht oli 1,6 miljardit krooni.

«Tulemused on lootustandvad,» tõdes välisinvesteeringute agentuuri direktor Agu Remmelg eile pressikonverentsil. «See on praktiliselt eelmise aasta kogumaht.»

Mullu ulatus välismaiste otseinvesteeringute maht Eestisse 1,8 mld kroonini.

Kaheksa aastaga on välisinvestorid Eestisse otse investeerinud ligi 14,8 miljardit krooni. Kõige enam -- 30 protsenti -- otseinvesteeringutest tuleb Soomest. BNS

Kurkse surmaretkel hukkunud rahuvalvajate pered said valitsuselt igaüks 400 000 krooni, kokku seega 5,6 miljonit krooni.

Kuna peredele kompensatsiooni maksmine tühjendas valitsuse reservfondi, otsustas valitsus teisipäeva õhtul kuue hukkunu omastele maksta raha rahuvalvekompanii eelarvest, ütles valitsuse pressiesindaja.

Kui riigikogu on vastu võtnud selle aasta teise lisaeelarve, tuleb 2,4 mln krooni valitsuse reservfondist rahuvalvekompaniile tagastada, selgitas pressiesindaja. BNS

Hetkel kuum