6. oktoober 1997 kell 22:00

Seltsid: pensionid tulumaksuvabaks

Põhiliselt rahandusministeeriumi ametnikest koosnenud vabatahtliku pensionikindlustuse töörühm pani ette vabastada pensionikindlustuse tarbeks 15% palgast tulumaksust, võttes samas 10% tulumaksu hilisemate väljamaksete pealt.

Rahandusministeeriumi osakonnajuhataja Veiko Tali kinnitas, et tulumaksu seaduse muutmise seaduse eelnõu koostab ministeerium töörühma ettepanekute põhjal.

Kindlustusseltside liidu tegevdirektor Katrin Hanko kinnitas, et liit kavatseb jätkata lobby pensionikindlustuse väljamaksete vabastamiseks tulumaksust.

Kindlustusseltside liidu juhatuse esimees Taivo Saar märkis, et pensionikindlustus on eeskätt sotsiaalne ja alles seejärel majanduslik küsimus. «Kahjuks näeb rahandusministeerium asja monetaristlikust aspektist,» ütles Saar.

Rahandusministeeriumi töörühma kuulunud kindlustusseltsi Bico-Elu peadirektor Georg Männik ütles, et töörühm arutas läbi ligi 20 tulumaksusoodustuse varianti. «Konsensust kõige parema variandi suhtes ei leitudki,» nentis Männik.

Veiko Tali nentis, et enamikus Euroopa riikidest ei ole pensionikindlustusel üldse tulumaksusoodustusi. «Kas ja kuivõrd muutub vabatahtlik pensionikindlustus atraktiivseks, ei sõltu ainult soodustuste suurusest, vaid majanduse üldisest arengust,» ütles Tali.

Tali sõnul ei saa tõsiselt võtta väidet, et ministeerium ajab taga üksnes eelarveraha ja kindlustusseltsid võitlevad sotsiaalsete väärtuste eest. «Maksusoodustused on muidugi kindlustusandjate huvides, sest mida suuremaks kujuneb pensionikindlustuse maht, seda suurem on selle äriline efekt,» märkis Tali.

Hetkel kuum