26. oktoober 1997 kell 22:00

Leks ostab seltsi Leedus

Raul Kastan ütles, et Leksi tulevase osaluse nimiväärtus on 7,4 mln krooni, millest ostuhind kujuneb ligikaudu kaks korda kõrgemaks. «Tegemist on ikkagi väga tugeva seltsiga,» põhjendas Kastan.

Ukio aktsiakapital on praegu 11,4 mln krooni ja pärast novembri lõpuks läbiviidavat aktsiaemissiooni 20,4 mln krooni. Leksist üle jääva osa emiteerivatest aktsiatest ostavad Kastani sõnul senised omanikud.

Ukio aktsiakapitalist kuulub praegu 49% naftajuhtmefirmale AB Naftotiekis, 46% Romualdas Bakutisele ja 5% kahele eraisikust väikeaktsionärile.

Üheksa kuuga kogus Ukio preemiaid 9,9 mln litti (35,3 mln krooni) ja maksis hüvitisi 2,36 mln litti (8,4 mln krooni).

Raul Kastan ei välistanud, et Leks suurendab edaspidi oma osalust Ukio Draudimases. «Võib öelda, et 36,5 protsendi aktsiate ost on vaid üks osa Leksi strateegilistest kavatsustest Leedus,» ütles Kastan.

Kastan lisas, et kuna senise suuromaniku Naftotiekise põhitegevus on kindlustuse valdkonnast üsna kaugel, on ta Ukio suhtes küllaltki passiivne ning tõenäoliselt valmis Leksile aktsiaid juurde müüma.

Kastani väitel kavatseb Leks hakata Leedus tegelema ka elukindlustusega, milleks tõenäoliselt rajab Ukio Draudimase tütarfirma. «Kuna Ukio kaubamärk on Leedus hästi tuntud, siis peame õigeks kasutada seda ka elukindlustuses,» sõnas Kastan.

Seni on Leks Kindlustus ostnud 55 protsenti Läti kindlustusseltsi Saules Laiks aktsiatest ja teatanud, et kavatseb omandada ka ülejäänud 45 protsenti.

Oma huvidest Lätis ja Leedus on avalikult kõnelnud ka Eesti kindlustusturu liidrid Eesti Kindlustus ja ASA Kindlustus.

Hetkel kuum