3. veebruar 1998 kell 22:00

Hoiupank kaalub loobumist maksekeskusest

Jaaksoo sõnul kaalub Hoiupank loobumist oma finantsinvesteeringust, mitte teenusest endast. Ta ütles, et praegu käivad läbirääkimised maksekeskuse teise omaniku, Rootsi riikliku firmaga Swedgiro AB sarnase teenuse osutamise kohta.

Jaaksoo sõnas, et loobumisotsus sõltub maksekeskuse edasisest äriplaanist. Kui otsustatakse hakata pakkuma väga laialdasi tooteid, pole Hoiupangal mõtet oma investeeringut maksekeskuses säilitada, lisas ta.

Samas ei välistanud Jaaksoo võimalust, et sellest investeeringust võib olla huvitatud mõni Hoiupanga tütarettevõte. Täna Tallinnas kogunev maksekeskuse nõukogu peab langetama otsuse ettevõtte edasise äriplaani osas.

Jaaksoo sõnul peaksid maksekeskuselt maksete vahendamise ja otsekorralduse teenust ostvad pangad olema võrdses seisus. Maksekeskusega omab koostöölepingut praegu vaid Hoiupank. Jaaksoo tunnistas, et omanikul on väga raske hindade suhtes läbi rääkida.

Forekspanga arendusdirektor Ove Tüksammel sõnas eile, et pank võiks olla põhimõtteliselt huvitatud koostööst maksekeskusega, kuid konkreetsete lepinguteni jõudmiseks peavad olema täidetud mõningad eeldused. Ta lisas, et maksekeskusel on mõte vaid siis, kui sellega liituvad kõik suuremad pangad.

Tallinna Panga jaepanganduse direktor Raul Parusk ütles, et pank on kirjutanud maksekeskusega alla koostööprotokolli, mis sätestab, et ollakse põhimõtteliselt huvitatud koostööst. Ta lisas, et maksekeskusele on oluline Hansapanga ja Hoiupanga ühinemine.

Üllar Jaaksoo väitis, et osalusest loobumine maksekeskuses pole seotud Hoiupanga ühinemisega Hansapangaga.

Hoiupank on investeerinud Eesti maksekeskuse aktsiakapitali viis miljonit krooni. Lisaks on pank finantseerinud projekti käivitamisega seotud uuringuid, mille suurust ei olnud Jaaksoo nõus avaldama.

Eesti maksekeskus asutati 1996. aasta juulis. Ettevõtte aktsiakapital on 10 miljonit krooni, mis jaguneb võrdselt Hoiupanga ja SwedGiro AB vahel. Maksekeskus tegeleb klientide maksete vahendamisega.

Hetkel kuum