22. veebruar 1998 kell 22:00

Viisnurk mitmekordistab oma aktsiakapitali

ASi Viisnurk juhatuse ettepaneku peab kinnitama aktsionäride üldkoosolek, mis toimub märtsi keskel. Maksame aktsionäridele dividendid aktsiates, kommenteeris eelmise aasta kasumi jaotamist ettevõtte finantsdirektor Andrus Aljas.

Aljas ütles, et aktsiate arvu suurendamise eesmärk on hinna langemise abil elavdada aktsiatega kauplemist börsil.

«Inimestel on odavast aktsiast kergem loobuda ja seda ka lihtsam osta,» väitis Aljas. «Praegu segab kauplemist kõrge hind.»

Aljase kinnitusel on Viisnurga nõukogu ettevõtte juhatuse ettepaneku heaks kiitnud. Fondiemissioon toimub ettevõtte omakapitalist jaotamata kasumi arvel, lisavahendeid ettevõte ei vaja, sõnas Aljas.

«Eesmärk on parandada kapitali struktuuri, seetõttu seome vaba omakapitali aktsiakapitaliga,» selgitas finantsdirektor.

Fondiemissiooniga suureneb Viisnurga aktsiakapital 38 miljoni krooni võrra 44 miljoni kroonini. «Praegu vastutavad aktsionärid ainult kuue miljoni krooni ulatuses,» märkis Aljas.

Viisnurga eelmiste perioodide jaotamata kasum on pärast 1997. aasta majandustulemuste auditeerimist 51 miljonit krooni. Fondiemissioonist üle jäävad 13 miljonit krooni jätab ettevõte reservi, mille hulgas on ka kohustuslik reserv kümme protsenti aktsiakapitalist ehk 600 000 krooni.

Tallinna börsi lisanimekirjas noteeritud Viisnurga aktsia on börsisüsteemi kalleim aktsia. Reedel oli Viisnurga aktsia sulgemishind 182 krooni.

Viisnurga eelmise aasta realiseerimise netokäive oli 200,6 mln ja puhaskasum 14,6 mln krooni. Ettevõtte tänavune käibeprognoos on 226 mln krooni ja kasumiprognoos 18 mln krooni.

Hetkel kuum