19. märts 1998 kell 22:00

Leedu suurtõus sai otsa

Kestev tegevusetus börsil ning hindade langus on pannud paljusid Läti investoreid kahtlema, kas ka aasta koosolekutel midagi head kuulda saab. Kaheldakse firmade tulemustes ning usk korralikesse dividendidesse on kadunud. Sellest siis ka soov raha turult välja võtta, mis viis neljapäeval taas aktsiate hinnad alla. Langejate seas oli Unibanka, ehkki maaklerid püsivad panga suhtes optimistlikena. Pessimistlikumad ollakse Kaija suhtes, mille jaanuari tulemused olid oodatust kehvemad.

Üle mitme nädala peatus eile ka Leedu börsi võimas tõus ning kummagi nimekirja indeksid liikusid pisut alla. Maaklerite hinnangul peaksid aktsiate hinnad järgmise nädala jooksul stabiliseeruma. Ilmselt võib oodata ka väikest täiendavat langust. Põhinimekirjas langes Hermis, kuna Vilniuse Pank murdis trendi ja tõusis veidi. Lisanimekirjas ostis kolmapäevase hiigelkäibe põhjustanud Leedu investor taas massiliselt Leedu Energiat, mille hind aga paigal püsis.

Nafta hinna tõus maailmaturul andis positiivse suuna ka Vene aktsiaturule. Kuigi hinnad tõusid, jäi kauplemiskäive väikeseks. Paljud investorid on otsustanud, et tänavu ei ole oodata sedavõrd laiapinnalist tõusu, ning seetõttu tegeldakse palju portfellide ümberorganiseerimisega, kusjuures raha liigub enam likviidsematesse ja hästi tuntud aktsiatesse. Suurt hinnatõusu tänaseks ega ka järgmiseks nädalaks ei ennustata.

USA aktsiaturud jätkasid kolmandat päeva tõusu ning Dow lähenes 8800 punktile. Siiski väitsid mõned analüütikud, et hoolimata jätkuvalt võimsast tõusutrendist hakkab turg väsima. Energeetikafirmasid toetas tublisti nafta hinna tõus, finantssektor sai positiivse tõuke kuulujutust, et Chase Manhattan ostab Merrill Lynchi. Ka tehnoloogia kosus pisut ja Nasdaq jõudis uuele rekordtasemele, lüües eelmist küll vaid kümnendikuga. Investorite tähelepanu hakkavad suurte kõrval taas köitma väikesed aktsiad ja ka Russell 2000 liikus uutel tipptasemetel.

Hetkel kuum