19. märts 1998 kell 22:00

Lühiuudised

Hoiupank plaanib fondiemissiooni teel neljakordistada aktsiakapitali, emiteerides iga aktsia kohta kolm uut aktsiat.

Hoiupanga aktsiakapital suureneb seejuures 195 miljonilt kroonilt 780 miljonile kroonile.

Pank määrab fondiemissioonis osalevad aktsionärid kindlaks 29. aprilli hommikul. Samal päeval kanduvad väljalastavad aktsiad aktsionäride arvele.

Fondiemissiooni korraldamise peab heaks kiitma panga aktsionäride üldkoosolek, mis koguneb 14. aprillil. Seal teeb panga juhatus ka ettepaneku maksta mulluse kasumi arvel dividende 50 senti aktsia kohta, teatas pank börsile. BNS

Riiklik uudisteagentuur ETA on kohtu poolt sundlõpetatud, kuid otsus võidakse edasi kaevata aprilli alguseni. ETA tegutseb edasi, kinnitas uudisteagentuuri peadirektor Neeme Brus.

Äriseadustikust tulenevalt loetakse firma sundlõpetatuks päevast, kui kohus ei rahulda firma ümberregistreerimise taotlust, ütles justiitsministeeriumi äriregistritalituse juhataja Viljar Peep. Ta lisas, et kohus ei anna välja likvideerimise teadet enne, kui on teada, mis on saanud edasikaebusest. «ETA on sundlõpetatud, kuid mitte likvideeritud,» kinnitas Peep.

Neeme Brusi väitel pole ETA tegevus sundlõpetatud. «See on BNSi unistus,» lausus ta. Brus ütles, et kuna edasikaebamiseks on aega üks kuu, siis ettevõte saab niikaua töötada. ÄP

Soome Lemminkäinen ja Rootsi NCC Industri ostsid kolm Eesti asfalditootjat, tõustes Eesti asfalditurul juhtpositsioonile.

Ostetud firmade kogukäive on umbes 60 miljonit Soome marka. Talter tegeleb pindamistöödega, Harnet valmistab asfaldimassi ja Tasfil on Tallinna suurim asfalteerija.

Ettevõtted ühendatakse kaheks firmaks, millest üks hakkab tootma asfaldimassi ja teine spetsialiseerub pindamistöödele. STT-BNS

Eestis tegutsevad elukindlustuseltsid kogusid veebruaris firmade andmetel kindlustuspreemiad 14,1 miljonit krooni; kahe kuuga on teenitud kokku 27,9 miljonit krooni.

Eesti Elukindlustus kogus veebruaris kindlustuspreemiaid rekordilised 6,8 mln krooni ning AB Elukindlustus 2,3 mln krooni. Polaris Elu kogus 1,7 miljonit, Hansapanga Kindlustus 1,6 miljonit, Leks Elukindlustus 0,8 miljonit, BICO Elukindlustus 0,4 miljonit, Seesam Elu 0,3 miljonit ja Nordika Elukindlustus ligi 0,2 miljonit krooni. BNS

Endise Sotsiaalpanga kohustused üle võtnud ESB Finantskontori ASi pankrohaldurid müüvad kahe miljoni krooni eest pooleliolevat selvehalli Maardus.

«Hoones on siseviimistlus tegemata, kuid kommunikatsioonid on olemas,» ütles ettevõtte pankrotihaldur Maire Arm. «Kaupluse müügile pole määratud ajalist limiiti.»

Armi sõnul on hoone vastu huvi tundnud mitmed ettevõtted. «Kuid paljude hinnangul on määratud alghind liiga kõrge.»

ESB Finantskontoril on võlgu kokku 252,7 miljonit krooni. BNS

Hetkel kuum