23. märts 1998 kell 22:00

Pettur pakub Tallinnas müüa haigekassakaarte

Libaesindaja oli pensionäride kirjelduste järgi varustatud rinnasildiga ja mõjus igati usaldusväärselt, ütles keskhaigekassa avalike suhete nõunik Priit Põiklik. Tema sõnul on tegemist petturiga, kelle tegevus pole keskhaigekassa kontrolli all. «Võtab raha ja kaob igaveseks,» lausus Põiklik.

Pensionärid pakuvad huvi seetõttu, et neil on haigekassakaardi asemel pensioniraamat ja kergeusklikumad neist võivad uskuma jääda, et neile antakse nüüd ka haigekassakaart.

Keskkriminaalpolitsei ülemkomissar Veljo Aleksandrov ütles, et haigekassakaartide võltsingutest kuuleb ta esimest korda. Eilseks polnud ka ühtegi kaebust selle kohta laekunud.

Tallinna haigekassa direktor Eve Karmo lausus, et seni pole keegi võltsitud haigekassakaardiga vahele jäänud. On küll kasutatud kehtetuid kaarte või on firmajuhid pannud kaardiomanike nimekirja olematuid inimesi. Uute, magnetribaga kaartide järeletegemine on Karmo sõnul võimatu. «Või peab selleks olema terve tööstus.»

Praegu on kasutusel veel paberist haigekassakaardid, kuid need korjatakse magnetribaga kaartide vastu vahetamisel inimeste käest järk-järgult ära. Karmo välistas, et keegi on saanud enda kätte tühjade paberkaartide varud ja manipuleerib nendega.

Minimaalne summa, mida haigekassa liikmeks saamise puhul peab maksma, on 143 krooni kuus ehk 13% miinimumpalgast. Selle summa maksavad näiteks füüsilisest isikust ettevõtjad, kui nad oma tegevust alustavad ja täpset käivet veel ei tea.

Hetkel kuum